RİZE'DE İLAHİYAT MEZUNLARINDAN ANLAMLI KAMPANYA

RİZE'DE İLAHİYAT MEZUNLARINDAN ANLAMLI KAMPANYA

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 24. Dönem İlânihâye mezunları olarak bizler, mezuniyetimizi kalıcı bir hâtıra ve hayırla taçlandırmak adına bir faaliyette bulunmak istedik dediler.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 24.Dönem İlânihâye Mezunları yaptıkları açıklamada;

Bunun için insanlığın yetim bırakıldığı, çifte standardın kol gezdiği, değerlerin ayaklar altında çiğnendiği Filistin'deki kardeşlerimizin dertlerini paylaşarak azaltmak husûsunda "kınamaktan daha fazlasının yapılabileceğine" inandığımız için, Kızılay işbirliği ile Filistin’e, acil ihtiyaç malzemelerinin başında gelen ambulans kazandırma kampanyası başlattık. Bizler, lisans eğitimimiz boyunca, Müslümanların dertlerine karşı duyarlı olmanın gerekliliğini öğrendik.

Efendimiz'in(sav) mü'minlerin bir vücudun organları gibi olduğunu, bir organ rahatsızlanırsa diğer organların da onun acısını hissedeceğini bu şekilde mü'minlerden birinin dahi başına gelen bir sıkıntının bütün mü'minleri acıya sevk edeceğini ifade eden hadisini ezberledik. Öğrendiğimiz bu bilgileri hayâta geçirmeden mezun olmak istemedik.

Aldığımız eğitim doğrultusunda öğrendiğimiz bilgilerin, hayatımız içerisinde uygulamaya geçirdiğimiz müddetçe değerli olacağını düşünüyoruz. Bu şuurla insanlığın âcil ihtiyaçlarına duyarsız kalmamak gerektiğine inanıyoruz. Hayâta atılmanın son basamağı olan lisans mezuniyetimizde hem kendi fakültemizin bizden sonraki mezunlarına, hem de diğer fakülte ve üniversitelerdeki mezûniyet programlarına, “ihtiyaç sahiplerine umut olma” amacıyla yeni bir faaliyet kazandırabilmeyi arzuluyoruz. Böyle bir çalışmanın bizlerden sonra ki mezunlar için adete bir gelenek olmasını ümit etmekteyiz.
Filistin’e ambulans göndermek, kardeşlerimizin bir nebzede olsa yaralarını sarmak adına çıktığımız bu yolda, büyüklerimizin desteklerini bekliyoruz. Allah birimizi bin eylesin inşallah.

kudus.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.