RTEÜ’nün 2 Yeni Patent ve 1 Faydalı Model Tescil Başarısı

RTEÜ’nün 2 Yeni Patent ve 1 Faydalı Model Tescil Başarısı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 2021 yılını yeni patent ve faydalı model tescilleri ile tamamlıyor. RTEÜ, son yıllarda artarak devam eden patent/faydalı model başarılarına 3 yeni tescil daha ekledi.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Banu Bekci, Arş. Gör. Türker Oğuztürk ile Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencisi Furkan Çakıroğlu tarafından geliştirilen, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi hak sahipliğindeki ‘‘Kabuklu Kuruyemiş Atıklarını Toplayan Oturma Birimi Zemini” başlıklı buluş Türk Patent ve Marka Kurumundan patent tescili aldı. 
Ayrıca, üniversitenin Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Avlama ve İşleme Teknolojisi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Demirbaş tarafından geliştirilen, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi hak sahipliğindeki ‘‘Çok Fonksiyonlu Bir Gıda Pedi” başlıklı buluş Türk Patent ve Marka Kurumundan patent tescili aldı. 
Son olarak, üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şahin ile Fizik Bölümü lisansüstü öğrencisi Huriye Kabil tarafından geliştirilen, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi hak sahipliğindeki ‘‘Polyester matrisli jüt katkılı organik kompozit malzeme” başlıklı buluş Türk Patent ve Marka Kurumundan faydalı model tescili aldı. 

Bu üç yeni tescil ile birlikte, RTEÜ’nün tescilli patent ve faydalı model sayısı, 21’i patent, 7’si faydalı model olmak üzere 28’e yükseldi.
 


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Rize