TÜM TÜRKİYE RİZE'DE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ YENİ KONSEP'TE GEÇİYOR

TÜM TÜRKİYE RİZE'DE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ YENİ KONSEP'TE GEÇİYOR

Türkiye genelinde nüfus müdürlüklerinde yeni bir konsepte geçildi. Teknoloji desteği ile birlikte hizmet süreleri kısaldı, yoğunluk azaldı.

Rize’de İl ve İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri de bu çerçevede yeniden tasarlandı ve Müdürlükleri yenilenerek Konsept Nüfus Müdürlüğüne dönüştürüldü. 
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan proje kapsamında ilimizde Rize Merkez, Güneysu, Çayeli ve Pazar İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerinin ardından bugün itibariyle Ardeşen ve Hemşin Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri de Konsept Nüfus Müdürlüğüne dönüştü.


Önceki yıllarda Emniyet Müdürlüğünce verilen pasaport ve sürücü belgesi gibi hizmetlerin Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine devredilmesi ile birlikte Nüfus  ve Vatandaşlık Müdürlüklerinin hizmet alanı genişledi. Bununla birlikte yoğun bir şekilde vatandaşlarımıza hizmet veren Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerinde hizmet kalitesini artırmak için yeni projeler oluşturuldu. 

rize-nufus-1.jpg
Çağdaş, konforlu, kurumsal kimliği ön planda tutan Konsept Nüfus Müdürlüğü ile vatandaşların doğru ve yönlendirici bilgilere ulaşabilecekleri danışma alanı, çalışma alanının içinde oluşturulan bekleme salonları, bölmelerle birbirinden ayrılmış estetik başvuru masaları ile konsept tamamlanarak, Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri nezih ve ferah ortamlar ile estetik görünüme kavuştular. 

rize-nufus-12.jpg
Daha önce Rize Merkez, Güneysu, Çayeli ve Pazar İlçelerinde tamamlanan çalışmalar Ardeşen ve Hemşin İlçelerinde de tamamlandı. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu da Rize'deki yeni konsepti, sosyal medyadan "Çok yakıştı mı, yakıştı" sözleriyle paylaşmıştı.

rize-nufus-13.jpg
Önümüzdeki ay İyidere Kaymakamlık binasının hizmete girmesi ile İyidere Nüfus Müdürlüğü de konsepte uygun hizmet verecektir. Şu ana kadar 7 İlçede tamamlanan çalışmalar ile Nüfus Müdürlükleri yeni konsepte kavuşmuş oldu.

rize-nufus-14.jpg
4 İlçe de ise çalışmalara en kısa sürede başlanılacak. Çalışmalar tamamlandığında İlimizde ki tüm İlçe Nüfus Müdürlükleri yeni konsepte uygun hizmet vereceklerdir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.