YENİDEN REFAH’A ÇAYKUR’DAN İADEYİ ZİYARET

YENİDEN REFAH’A ÇAYKUR’DAN İADEYİ ZİYARET

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkan'ı Mehmet Akif ZERDECİ’yi İl Başkanlığı Binasına iadeyi ziyaret ederek başkan Zerdeciyle bir araya geldi.

Çaykur Genel Müdürlüğü görevini vekâleten ifa ederken Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile asaleten ataması yapılan Yusuf Ziya ALİM, Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif ZERDECİ ’nin yapmış olduğu tebrik ve hayırlı olsun ziyaretine karşın iadeyi ziyarette bulundu.


Ziyarette, Çaykur Genel Müdür Yardımcısı Zeki KARAOĞLU ve Yeniden Refah Partisi Rize İl Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundular. 


Yapılan görüşmede Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı ZERDECİ ; Çaykur’un bölgemiz ekonomik kalkınmasındaki en büyük aktör olduğunu ve siyasetin dışında tutulması gerektiğini; Çaykur’un siyaseten maruz kaldığı finansal ve yönetimsel bağlımlılıktan bertaraf edilerek daha güçlü bir Çaykur için parti olarak her türlü desteği vermeye  hazır olduklarının  altını çizdi.

yeniden-refah-1.jpg
Ayrıca bölge tarımı için çok önemli olan Çay Kanunu yasası için Recep Tayyip ERDOĞAN Üniversitesi öncülüğünde yapılan Çay Kanunu çalışmalarına siyasi partilerden ,Çaykurdan, STK’lardan, çay müstahsillerinden ve özel sektör çay üreticilerinden oluşan bir heyetinde dahil edilerek ortak akıl ile çıkartılacak kanunun tüm kesimlere ve bölgeye daha  fayda sağlayacağının önemine değindi.


Yeniden Refah Partisi olarak, Çaykur’un işçi alımlarında göstermiş olduğu şeffaflık ve eşit şartlar altında kura çekimi yapılmasından memnun olduklarını dile getiren ZERDECİ ; işçi alımlarında  aynı koşulların devam etmesini beklediklerini söyledi.
Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya ALİM ; göreve getirildiği gün itibari ile tasarruf sürecini başlattıklarını, israfın her türlüsüne karşı olduklarını, fabrikalarda üretim verimliliğinin ve çay kalitesinin arttırılması için gereken çalışmaların yapıldığını ve bu konuda her türlü eyleme geçildiğini, çay tarımının daha kaliteli yapılması için müstahsilleri  bilinçlendirip ,Türk çayının ekonomik değerinin artmasını sağlamak ,çayımızı bir dünya markası haline getirmek, uluslararası pazardan daha fazla pay alabilmek için çalışmalarımızın sürdüğünü  ifade etti.

yeniden-refah-12.jpg
Çok samimi ve sıcak bir ortamda yapılan görüşmeler neticesinde her iki taraf da memnuniyetlerini ifade ettiler.


İl Başkanı ZERDECİ açıklamasının devamında. Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya ALİM ‘e yeni görevinin tekrar hayırlı olması dileklerinin ardından ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ” Sayın Genel Müdür nezaket gösterip iade-i ziyarette bulundular, Rize ekonomisinin merkezinde bulunan Çaykur’un bu yeni dönemde daha iyi, daha başarılı yönetileceğini ümit ediyor, Sayın Genel Müdüre üstün başarılar diliyor ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.