Başkan Tahir Kıran , Gökhan Akkan 3 Yıllık Sözleşmeye İmza Atacak

Başkan Tahir Kıran , Gökhan Akkan 3 Yıllık Sözleşmeye İmza Atacak

Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran sessizliği Çaytv'de Yayınlanan Alihan Telatar ve Selim Denizalp sunduğu Gol Olsun Programında bozdu. Birçok konunda önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Kıran, Rizespor’un geleceğini satmam diyerek ;” Rizespor bana emanet edilmiştir, ben hayatım boyunca bana emanet edilen hiçbir şeye ihanet etmedim” dedi. 

Rize Halkı Başka Bir Takıma Gönül Vermesin! 

“ Sezon başında birçok oyuncumuz gitti, birçok oyuncumuz geldi. Takım olmak, takım oluşturabilmek bizim 10 haftamızı aldı. Takım yan yana oynayan bir takım değildi, anca yeni yeni öğrenmeye başladılar ve bunda Hamza hocanın payı ciddi olarak çok büyük. G.Saray maçıyla başlayan yükseliş, Giresunspor maçında erken gördüğümüz haksız kırmızı kart ve 90 dakika 10 kişi oynama sonucu alınan mağlubiyet sonrası ligde 9 hafta sonra kazanamama tabi ki moralleri bozdu.  Kasımpaşa maçında ise son dakika golü ile kazanamama hobisini yenmiş olduk. Trabzonspor maçında ise kendi kendimize yenildik. 4 – 5 net pozisyon vardı ama Trabzonspor’un milli kalecisi Uğurcan Çakır dur dedi. Alanyaspor maçı ise nerdeyse rakip takımın bir direkten topu dışında tamamen bizim kontrolümüzde ve güzel bir oyun sonrası alınan haklı bir galibiyet vardı.  Güzel oynamaya başladık, top yapmaya başladık. Netice itibariyle takım artık kazanmayı öğrendi, takım olmanın, kazanmanın tadına vardı. Bundan sonraki süreçte rakiplerimiz inişe geçtiği yerde biz çıkışa geçeceğimize inanıyorum. Milli aradan sonra Konyaspor maçından üç puan almamız gerekiyor,  arkasından bir Kayserispor maçı var 3 puanda ondan almamız gerekiyor. Bu maçları alırsak ciddi anlamda bir çıkışa geçeceğimize inanıyorum, tabi arkasından birde Fenerbahçe maçı var. Kulübede oturanlar  “ben niye yedeğim” havasında değiller. Böyle olunca başarı gelecektir. Bu sezon şablon oluşturacağız, devre arasında hocamızın raporu doğrultusunda birkaç tane takviye yapacağız. Seneye elimizde çok daha iyi bir takım olacak. Bu işler 3 – 5 – 15 haftada olacak işler değil, yavaş, yavaş. Rizespor şablonunu genç futbolculardan kurmamız gerekiyor. Bir kere her şeyden önce Rize halkının başka bir takıma gönül vermemesi lazım. Rize ile yaşayıp, Rize ile kalkmalı. Bu konuda Trabzon’u örnek almamız lazım. Trabzonlunun ikinci bir takımı yok, ben bu olaya gıpta ile bakıyorum. Varsa yoksa Trabzon. İnşallah bizde hep beraber ele vererek bu işi başaracağız. Rizespor iyi yerlere gelecektir” ifadesini kullandı. 

Hakemler konusunda “ Ben bir şey yapacaksam yaparım “ diyen Çaykur Rizespor kulübü Başkanı Tahir Kıran; 

“ Hakemler konusunda pek girmek istemiyorum. “Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” atasözü var. Ben bir şey yapacaksam yaparım, yapmayacaksam yapmam. Şovunu tv ekranlarından yapmayı sevmiyorum.  Kayserispor maçı öncesi Bin 500 eşortman yaptırdık ve okullara dağıtacağız. Rize sevgisini çocuklara aşılayacağız. Zaman lazım, güzel işler yapacağız. Rizespor’un geleceği adına sert kararlar alacağız. Sert derken, dik durmak lazım, altyapı önemi bunlardan bahsediyorum. Bu işler ahbap çavuş ilişkisi altında olmamalı. Rizespor kendi ayakları üzerine durmalı. Rizespor’dan kimse menfaatlenmeyecek. Rizespor’u artık çiftlik olarak görmeyecek, Rizespor’dan artık kimse nemalanmayacak.  Rizespor taraftarı tribünler gelsin, takımı sahiplensin. Rakip takım çıktığı zaman ayakları titresin. Çok güzel bir stadımız var. Alanyaspor maçında seyircimiz çok iyi idi. Böyle olması lazım, o stat ful dolması lazım. Ümit Milli takıma çağrılan sol bek Cemali Serter bizde kiralık olarak oynuyor. Göksel başkanla bonservisi için görüşeceğim. Bu oyuncuya ben çok inanıyorum.

Cemali geldiği günden beri her maç üzerine koya koya gidiyor. En son Alanyaspor maçında Gökhan Gönül’ün sağ bek te yerinde oynaması takımı ciddi anlamda rahatlattı, takıma bir güven de verdi. Bizim uçak kalkışa geçti, bundan sonra yükselme trendine gireceğiz.  Bazı takımlar kafadan 3 – 5 galibiyet alarak bir şeyler yaptılar ama bizim yaşadığımız talihsizleri ben biliyorum. Neden yaşadığımızı? Kimlerden bize miras geldiğini ve bunları kırmak kolay değil. Başka cenaplarla da savaşıyoruz, kolay değil. Bu sezon 6 maçta bizi kıyım kıyım doğradılar. Bu hafta Alanyaspor maçında Fırat Aydınus 10 numara maç yönetti. Hata yapsınlar kabulüm ama kasıt olasın. Kasıt oldu mu ben raydan çıkıyorum. Bu sistemin oturmasının temel taşı alt yapı. Altyapıdan gelen çocuklar zaman içinde A takımda forma giyecek. Birçok genç futbolcumuz var, biraz rahatlasak hoca bu oyunculara şans verecek. Bu iş için zaman lazım. Zaman içinde her şey çok iyi olacak. Fedai hocaya gelirsek, Fedayi hoca büyük bir fedakarlıklar yaparak buraya geldi. Rizespor’un altyapısına ciddi anlamda katkı verecektir. Rizespor, Türk futboluna ciddi anlamda oyuncular yetiştirecektir, bunun için sadece biraz sabır ve zaman gerekiyor. Devre arası transferleri için pazartesi günü Hamza hoca ile oturup, konuşacağız.

Yöneticimiz Muhammet Mete ‘de scaut ekibi  ile bazı çalışmalar yapıyor. Tabi önümüzde 7 maç daha var. Bu maçlar bizim yol haritamız olacaktır. Rizespor kötü futbol oynamıyor, takımın güveni geldi Biz Allah’ın izni ile Konyaspor maçını kazanıp Rize’ye döndüğümüzde çok daha farklı şeyler konuşacağız. İlk yarının sonunda 7 maç var bu da 21 puan demek. Bu puanların hepsine talibiz ama ne kadarını alırız? Sakatlık sorunu yaşayan Loic Remy konusunda hocamızla oturup, konuşacağız. Bu oyuncu ile bir tasarrufu varsa bize söyleyecektir.  Tesiste, takımda,  A takımda tek yetkili Hamza hocadır. Sportif direktör falan filan diye bir şey söz konusu değil. Tek yetkili Hamza hocadır. Bu oyuncuyu kazanacak mıyız ? Kadro dışı mı bırakacağız? Yollarımızı ayıracağız? Tek yetkili Hamza hoca. Remy’i çok kazanmaya uğraştık ama anladığım kadarıyla başarılı olmadık, herhâlde kafasında futbolu bitirdi. Hayırlısı diyelim. Pazartesi günü hocamızla yapacağımız toplantıda bir karar vereceğiz. Rizespor’un geleceğini düşünürken, Rizespor’un paralarını, ekonomisini parçalayamam.

Ayağımızı yorgana uzatarak yapmak zorundayız. Bende 30 – 40 milyon avro harcayıp, flaş transferler yapmak isterim ama ben bugün kendi ekolarımı tatmin etme adına Rizespor’un geleceğini satamam. Bana Rizespor emanet edilmiştir. Ben hayatım boyunca bana emanet edilen hiçbir şeye ihanet etmedim. Rizespor’a oynamak isteyen gelecek. Para, pul bunlar hep benim için 2. Şey. Bu transferleri yapmak bende isterim ama sezon sonunda kulübün kapısına kilit vurulur. Ben kendi paramı harcarım, sokağa atarım, yakarır ama Rizespor netice itibariyle Rizespor A.Ş. Ben bunun sorumluğu ile hareket ederim, bu takımı kimseye peşkeş çekemem, böyle bir dünyam yok. Eski teknik direktör Bülent hoca ile tabi ki görüşürüm. Şartlar uymadı, gemi yoluna girmedi, Bülent hoca gururlu adam devam etmek istemdi. Bülent le benim dostluğum bitmedi. Bugün böyle, yarın başka. Şimdi takımımızın başında çok değerli bir o kadar çok ciddi bir hocamız. Bütün enerjimizi, gücümüzü onun başarısı dolaysımla Rizespor başarısı için harcamak zorundayız.   Bülent hocayı ben bugün tanımadım ki, çocukluğumda top oynadığım birisi. Kadın futbol takımını kurduk. Çok iddialıyız, kafaya oynayacağız. Ciddi anlamda şehrimize güzel şeyler getireceğini umut ediyorum.  Bu sezon kurmayan takımlar, seneye mecbur kuracaklar. Hocamız bana söz verdi; “ Başkanım o kupayı buraya getireceğim” dedi. Ben de ona  ; “ İlknur hoca, erkeklerde olmayacak, inşallah kadınlarda olur “ dedim.  Rizespor kadın futbol takımı lige ve şehre bir heyecan katacaktır diye düşünüyorum.  Stoper oyuncumuz Selim Ay rakip kaleye gol atmayı öğrendi. Herhalde gol kralı olacak! Santrafor oyuncumuz Palo ciddi anlamda takımı rahatlatan oyuncu. Rakibi zorlayan bir oyuncu. G.Saray maçında 12 km koşmuştu. Alanyaspor maçında da iyiydi. Kendisini çok beğeniyorum.

Leverkusen takımı bu oyuncuyu bize gönderirken 3 sezon yeni mukavele yapmıştı. Hatta bu oyuncu için bir menajer devre arasında İtalya liginden talip çıkabilir dedi. Kaleci Gökhan Akkan ile yeni sözleşme yapacağız. 3 yıllık daha yeni imza atılacak. Gökhan da çok hevesli. Kendisi Rizespor’dan bir tek şartla gider o da A milli takım kalecisi olması halinde. Tüm futbolcularım bir birinden pırlanta. Tabi arada tatlı rekabet, sürtüşme olacaktır. Takımımız iyi yönde, Allah’ın izni ile çok daha iyi olacağız. Sakatlığı devam eden Ronaldo Mendes ciddi anlamda takıma katkı verecek bir isimdi. Yaşadığı sakatlıktan dolayı kendisi de çok da mahcup. Duran top cambazı ama bir türlü faydalanamadık.

Bakacağız, duruma göre karar vereceğiz. Hepsi ile hoca ile oturup, konuşacağız.  Boldrin’ e  imparator isimi taktık. Ufak, tefek sakatlıkları oluyor, hiç sesini çıkarmıyor. Hepsi ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Alanyaspor maçında bizim takım yüzde 45 – 50’lerde. Bu takım yüzde 80’lere çıktığı zaman seyretmeye doyamayacağız. Eski oyuncumuz Vedat Murig le ben görüşüyorum. Hiç diyaloğum kesilmedi, abi kardeş gibi. Vedat gelse hayır demem tabi ki. Vedat emin ol ki eğer kiralık gelmeyi düşünürse ilk beni arar. Vedat,  Fenerbahçe’ye giderken de ilk beni aradı. Son olarak taraftarımıza şunu söylüyorum. Sabredin, takım iyi olacak, stadı doldurun, orayı askoroz cehennemine  çevirin. Rakip takımın oyuncularının ayakları titresin” cümlesini kullandı. 

Haber: Alihan Telatar

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.