Ç.Rizespor Klüp Başkanlığına  Tahir Kıran Seçildi

Ç.Rizespor Klüp Başkanlığına Tahir Kıran Seçildi

Çaykur Rizespor'da olağanüstü genel kurul bugün yapıldı. Tek Adayla Kongreye giden Ç.Rizespor Başkanlığına Tahir Kıran Seçildi..

26 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 12:00'de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin 91. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda tek listeyle yapılan seçimde; oy birliğiyle Tahir Kıran başkanlığında ve yeni yönetim kurulu göreve seçildi.

rizespor-kongre-5353.jpg

Ç.Rizespor Başkanlığına seçilen Tahir Kıran Kongrede yaptığı Teşekkür konuşması ; 
 
Ne mutlu ki bugün Genel kurulumuz teveccüh gösterip bu şanlı görevi bize verdi ve ben bu kürsüden hemşehirlerime, renktaşlarıma Çaykur Rizespor Başkanı olarak hitap ediyorum. 
 
Son yıllarda sürekli olarak siz hemşehrilerimden, Rizespor taraftarlarından ve de camiamızdan Çaykur Rizespor Başkanı olmam konusunda büyük bir talep görmekteydim.

tahir-kiran.jpg
 
Bu gerçekten çok onur ve gurur vericiydi. Çaykur Rizespor Başkanlığı, tıpkı benim gibi her Rizelinin gurur duyacağı, gönülden isteyeceği şerefli bir makamdır.
Bugüne kadar maddi manevi hiçbir desteği esirgemediğim, memleketimin medarı iftiharı Rizespor’a, çok istememe rağmen henüz zamanı gelmediği için başkan olmayı düşünmediğimi iki kez basın açıklaması yaparak duyurmuştum. 
 
Camiamız sağ olsun, bu teveccüh her geçen gün artarak devam etti. Rize ile adım öylesine iç içeydi ki, bu ısrarlı teveccüh karşısında ben de artık zamanının geldiğini düşündüm ve bugün karşınıza çıkıp bu onurlu vazife için aday oldum.
 
Bir Rize’li olarak Rizespor’a hizmet borcum var. 
Rahmetli babam hemşehriniz Turgut Kıran bize Rize sevgisini miras bıraktı. O tam bir Rize sevdalısı olmanın yanı sıra iyi bir Rizesporluydu...  Eğer bir işe dört elle sarılmayacaksanız o işe bulaşmayın, ya bir işi tam yapın ya da o işe hiç girmeyin öğüdünü de bize veren O’ydu…

tahir-kiran2.jpg
 
Ben bir armatörüm, denizciyim… Bizim ne zorluklarla boğuştuğumuzla, ne tür sorunlara göğüs gerdiğimizle ve karşılaştığımız fırtınalarla kimse ilgilenmez. 
Soru açıktır. Gemi limana yanaştı mı yanaşmadı mı?  Biz kimseyi mazeretlerle boğamayız. Bizim tek görevimiz vardır o da gemiyi sağlam ve sağlıklı şekilde limana getirmektir. Nitekim ben de denizcilikteki bu düsturumuzu kulübümüze taşımaya çalışacağım. 
Bahane üretmeden sorunun parçası değil “çözümün anahtarı” olacağız. Çözüm üretebilecek güçlü bir kadro ile başarılı yıllar için geliyoruz.
 
Bu camianın menfaatlerini ön planda tutmak ve geleceğini inşa etmek amacıyla yola çıktık. Rizespor’u sadece Rize iline sıkışıp kalmaktan kurtaracağız ve bu büyük camiayı zamana taşıyacağız
Rizespor camiasını, hem saha içinde hem saha dışında en iyi şekilde temsil edeceğiz. Rizespor’da köklü bir değişim için sahaya çıkıyoruz.
 
Bir araya gelmek birlikteliğin başlangıcıdır. Rizespor efsanesini yarınlara taşıyabilmek büyük başarılara imza atabilmek ve amaçlarımızı gerçekleştirmek için birlikte, omuz omuza yürüyebilmek gerekir. 
 
Zira biliyoruz ki;
Bugün burada, Rizesporluların bu büyük buluşması birliğin beraberliğin bir timsalidir. Bu salon bunun en büyük şahididir.
Bu birlik kuru bir kalabalık değildir. Bizleri bu Büyük Buluşmaya taşıyan bir ülkümüz, birlikteliğimizi sağlayan son derece sağlam bir omurgamız var. 
Bu omurga, bizleri sarsılmaz bir bütün yapan ilkelerimizdir.
Kulübümüzü bütün branşlarda en yukarıya taşımak ve özellikle lokomotifimiz olan futbolda başarımızı arttırarak hak ettiğimiz payı almak; kulübümüzün haklarını saha içinde ve dışında kısaca her zeminde korumak; kulüp kaynaklarını, birikim ve imkânlarımızla birleştirerek, taraftarlarımız ve şehrimiz için zenginliğe dönüştürmek biz Rizespor’luların ortak ülküsüdür.
1- Erişilebilir olmak,
2- Rizespor’un tüm paydaşları ve taraftarla iş birliği içinde olmak,
3- Bütçesini Rizespor ihtiyaçları doğrultusunda, istikamet ve politikaları için kullanmak,
4- Karadeniz’de büyük bir güç, ligimizde vazgeçilmez bir takım olmak,
5- Nefret edilen değil sempati duyulan bir spor kulübü olmak
6- Hesap verebilir ve hesap sorabilir olmak,
Bunlar ben ve ekibimin ilkeleridir.
Ülkümüz, düsturumuz ve ilkelerimiz bize Rize’nin ve Rizespor’un sorumluluğunu yüklerken, aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu ile ilişkilerimizde spor  ahlakından tavizsiz hareket için bir yön vermektedir. 
Sevgili Hemşehrilerim, Değerli Çaykur Rizespor Delegeleri
 
Modern bir teşkilatlanma, proje disiplininde hazırlanmış bir bütçe, şeffaf ve tabana yayılmış yönetim anlayışı ve en önemlisi ortak akılla belirlenmiş bir politika… 
Evet Rizesporlular ihtiyacımız olan bunlar… 
 
Rizespor için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan hiçbir hemşehrimin şüphesi olmasın. 
 
Ne benim ne bir başkasının Rize’nin büyüklüğünün önüne geçmesi söz konusu dahi olamaz. Rizespor kimsenin cebine sığmaz!
 
Kulübümüze geçmişte hizmetleri olan eski başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimize, ayrıca özellikle maddi manevi büyük katkıları bulunan, Sayın Metin Kalkavan ile Cengiz ailesinin değerli büyüğü, Sayın Mehmet Cengiz’e şahsım ve Rizespor camiası adına teşekkür ediyorum. 
 
Her platformda Rize’ye ve Rizespor’a desteğini bir an olsun eksik etmeyen, camiamızın ve ülkemizin en büyük şansı, medarıiftiharımız, hemşehrimiz, en büyük taraftarımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a saygımızı ve sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. 
Sadece Rize’de değil tüm dünyada yaşayan Rizeli hemşehrilerimin de büyük desteğini alarak köklü bir değişim ve yenilikçi bir anlayış için çıktığımız bu yolda, hem saha içinde hem saha dışında muvaffak olarak Rizespor’u zamana taşıyacağımıza kalben inanıyorum…
Camimamıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Allah yar ve yardımcımız olsun dedi..

Ç.RİZESPOR KULÜP BAŞKANILINA SEÇİLEN TAHİR KIRANIN KONUŞMASI İZLE 

 

 

Yönetim Kurulu Asil
Tahir Kıran
Mustafa Yazıcı
Niyazi Mete
Selim Selimoğlu
Bilgehan Bayramoğlu
Ali Haydar Er
Serkan Karavin
Tan Sipahi
Ceyhun Kazancı
Yusuf Ziya Alim
Zeki Karaoğlu
Ahmet Yılmaz Zehiroğlu
Hasan Turüt
Oktay Seymenoğlu
Muhammet Mete
Talha Küçükvar
Hasan Yavuz Bakır
Sedat Abanoz
Nurullah Haşimoğlu

Yönetim Kurulu Yedek

Sema Tornacı
Mehmet Ömeroğlu
Özgür Şafak
Kader Kütükbaş
Umut Yazıcı
Hüseyin Uzun
Adil Ekşioğlu

 

rizeeeeeeeeeee-001.jpg

 

rizespor-tahir-kiran-kongre-1.jpg

rizespor-tahir-kiran-kongre-12.jpg

rizespor-tahir-kiran-kongre-13.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.