Gençlik Yıllarında Tutkuyla Oynayanlar Tarafından Yeni Kulüp Kuruldu

Gençlik Yıllarında Tutkuyla Oynayanlar Tarafından Yeni Kulüp Kuruldu

Rize’de yıllardır gerek aynı takımda gerekse rakip olarak farklı takımlarda futbol oynayan insanların bir araya gelerek spor aktiviteleri gerçekleştirdikleri FUTBOL DOSTLARI grubu tüzük çalışmalarını tamamlayarak Rize'nin yeni kulübü oldu.

Rize’de gençlik yıllarından itibaren gerek aynı takımda gerekse rakip olarak farklı takımlarda futbol oynayan insanların bir araya gelerek spor aktiviteleri gerçekleştirdikleri FUTBOL DOSTLARI grubu tüzük çalışmalarını tamamlayarak ‘’Rize Masterler Ve Veteranlar Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği’’ adı altında Rize’nin yeni kulübü oldu.

                Spor camiasından ve iş dünyasından çok sayıda üyesi olan RİZE MASTER & VETERAN derneğinin bazı tanınan isimleri Rizespor’un efsanelerinden İsmail DEMİRCİ, Kılıç Arslan KOPUZ, Ofspor menajeri Savaş TOPALOĞLU, profesyonel birçok takımda futbol oynamış Mikail ÜZÜMCÜ, Ozan Burak AYKIN, Hızır AYAZ, İsmet SATIR, Savaş SAKA gibi isimlerin yanı sıra Rize’nin önde gelen esnaf ve iş insanları Bilal KÖSE, AKBULUT İLETİŞİM Gökmen AKBULUT, SÜRAT KARGO Selami KANTOĞLU, BAŞOĞLU AHŞAP Yunus BAŞ, ÇELİK PERDE Ramiz ÇELİK, BALCI İLETİŞİM Savaş BALCI, GÖZDE KUYUMCULUK Osman tüfekçi, MODEL KUYUMCULUK Emin SÜMER, ÖZDEMİR KOLTUK Yalçın ÖZDEMİR, YASEMİN DONDURMA Murat KOSİF ve Savaş KÜRKÇÜ, Oğuz AGUN, İbrahim TELCİ, Ünal TATOĞLU, Tevfik ÖZGÜLEN, Erman ERALKAN, Alişan ÇAKIR, Hamit BAŞ, Hüseyin GÜNEY, Ercan YILMAZ, Şaban ÇEKMİŞ, Cemal YILMAZ, Mehmet Emin KILCI, Ali Kemal KAYA ve Ümit YILDIZ GİBİ farklı meslek gruplarında çalışan kişilerin kuruculuğunu yaptığı derneğin amacı; çeşitli sportif, sosyal ve kültürel aktiviteler düzenlemek. Çeşitli spor organizasyonlarında liglere ve yarışmalara katılım göstermek olarak belirlendi.

Dernek yönetimi şu isimlerden oluştu başkan eski hakem ve şu an antrenörlük yapan Abdullah KALAFATOĞLU, başkan yardımcısı Gökmen AKBULUT, sekreter Selami KANTOĞLU, sayman Kılıç Arslan KOPUZ ve üyeler İsmail DEMİRCİ, Bilal KÖSE, İlyas YENİYAZICI ve Cengiz DEMİR.

Başkan Kalafatoğlu yaptığı açıklamada derneğimiz hem gençlere hem de yaşı ilerlemiş kişilere yardımcı olmak gençleri kötü alışkanlardan uzak tutmak ve sağlıklı, ahlaklı bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamak, yaşı ilerlemiş insanların ise sağlık yaşlanma ve sosyal olarak keyifli zaman geçirebilecekleri aktiviteler tertiplemek olduğunu söyledi.

 RİZE MASTERLER VE VETERANLAR ‘ın renkleri “Yeşil-Mavi–Beyaz-Kırmızı” olarak belirlendi. Arması ise yukarıda gösterildiği gibi kalın yuvarlak mavi ve yeşil de çizilmiş Rize Masterler Ve Veteranları simgeleyen ortasında yeşil renkte çizilmiş Atmaca olan, yeşil, mavi, beyaz ve kırmızı renklerden oluşan amblemden oluşturuldu.