Fransızlar: Sarkozy oy peşinde

Fransızlar: Sarkozy oy peşinde

Asılsız Ermeni iddialarının reddini suç sayan yasa teklifinin mecliste onaylanmasına Fransızlar da büyük tepki gösterdi.

Fransa'da, 1915 olaylarına ilişkin asılsız Ermeni iddialarının reddini suç sayan yasa teklifinin mecliste onaylanmasına Fransızlar da tepkili.

Tekfilin kabul edilmesini "saçmalık" olarak değerlendiren Fransızlar; "Türkiye suçlanıyorsa Fransa da soykırım suçlusudur " dediler.
'GÜLÜNÇ VE POPÜLİST BİR YAKLAŞIM'

Konuya ilişkin olarak görüşleri sorulan Fransızlar, aniden gündeme getirilen yasa teklifi ile Türkiye'nin suçlanmasının, gülünç ve popülist bir yaklaşım olduğunu söyledi.
'OY KAZANMAK İÇİN YAPILAN BİR GİRİŞİM'

Anna Koekl (Ev kadını), "Yasa bence iktidarın seçim parolası, oy kazanmak için yapılan bir girişim güzel bulmuyorum. Yasayla Türkiye suçlanmak isteniyor aynı zamanda Türkiyenin Avrupa Birliği sürecin önünü tıkanmasına yol açacak." dedi.

Nicki Rogol Brandler (Kuaför), "Tarihi meseleler siyasete alet edilmemeli? Maalesef Fransa siyasetle, tarihi oyunlar oynuyor bu hiç güzel değil." dedi.
'FRANSA CEZAYİR'DE YAPTIKLARINI UNUTTU HERHALDE'

Charls Burkhart (Esnaf), "Yasa ve onaylama çok saçma Fransa herhalde Cezayir'de yaptıklarını unuttu. Türkiye'yi suçlamasınlar ! Yapılanlar doğru değil, yasayı da protesto ediyorum." dedi.

Patrick Doniat (Emekli), "Yasayı normal bulmuyorum neden Türkler birden soykırımcı oldu hiç duymadım, şayet Türkler soykırımla suçlanıyorsa Ermeniler de o kadar soykırım suçlusudur." dedi.

Graul Jean-Marc (Kafe sahibi), "Ben bir Türk dostuyum ve Türkleri seviyorum böyle bir yasa saçma olduğu gibi tabii desteklemiyorum." dedi.

İsabelle Tixador (İşçi), "Çıkan yasa düpedüz siyasi, siyasiler kendi çıkarları için başka ülkeleri suçluyor adil bir yaklaşım değil." dedi.
KOSOVA TÜRK GAZETECİLER DERNEĞİ DE TEPKİLİ

Yasa teklifinin Fransız Meclisinde kabul edilmesini Kosova Türk Gazeteciler Derneği de tepki gösterdi. Teklifin kabul edilmesini şiddetle kınadıklarını bildiren Dernek, "Bu, Kosova'daki Türk halkını da derinden yaralamıştır" açıklamasında bulundu. (TRTHABER)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.