Aynı Dizide İkinci Kanser Şoku!

Aynı Dizide İkinci Kanser Şoku!

"Adını Feriha Koydum" dizisinde Vahide Gördüm'ün ardından bir Oyuncu daha meme kanserine yakalandı.

"Adını Feriha Koydum" dizisinde kapıcı Zehra karakterini canlandıran Vahide Gördüm'ün ardından Sanem rolüne hayat veren Deniz Uğur da meme kanserine yakalandı.

Düzenli olarak yaptığı Elle muayene sırasında göğsündeki kitleyi fark edince doktoruna başvurduğunu belirten Uğur, her iki göğsünde birden kanserli kitle bulunduğunu öğrendi. Aldığı haberi soğukkanlılıkla karşıladığını belirten Uğur, önümüzdeki hafta için ameliyat tarihi aldı.

Meme kanseri vakalarına artık çok sık rastlandığını belirten Uğur, "Kontrole gittiğimde bu ihtimal aklıma gelmişti. Çevremde de çok sık duyduğum bir rahatsızlık. O yüzden doktorum hastalığı söylediğinde pek bir şey hissetmedim. Çünkü bu artık grip gibi bir rahatsızlık oldu. Ailemde hiç meme kanseri vakası yok ama bu devirde artık çevre şartlarından herhalde pek azımız bu rahatsızlığı yaşamadan atlatacak. O yüzden doğal karşılıyorum. Gün içinde hiç aklıma gelmiyor, üzerinde durmuyorum. Filmim vizyona giriyor, onun heyecanını yaşıyorum. Üç çocuğumla ilgileniyorum. Düşünecek daha önemli şeyler var" dedi.

HEMEN VAHİDE GÖRDÜM'Ü ARADI

Kansere yakalandığını öğrendiğinde Vahide Gördüm'ü aradığını belirten Uğur, "Benimle yakından ilgilendi. O her koşulda çok dik duran, güçlü, güleryüzlü kendine güvenen biridir. O yüzden birbirimizi çok iyi severiz. Hatta şimdi diğer telefonumdan onunla mesajlaşıyorduk. Geçen gün de buluştuk, onu eskisinden çok daha güzelleşmiş ve sağlıklı gördüm. Bir kadın saçsız bile bu kadar mı güzel olur?" diye konuştu. Uğur ameliyat olduktan 2 gün sonra sette çalışmaya devam edeceğini, kemoterapi safhasında da peruk takacağını anlattı.

Henüz birkaç ay önce Vahide Gördüm'ün meme kanseri haberiyle sarsılan "Adını Feriha Koydum" dizisi ekibi ise bu yeni gelişmeyle beraber büyük üzüntü yaşadı. Tedavisi nedeniyle diziden ayrılan Vahide Gördüm'e hastalığını öğrendiği günden beri büyük destek veren Medyapım'ın patronu Fatih Aksoy, "İki değerli Oyuncumuzun başına böyle bir durumun gelmesi ilginç bir tesadüf. Allah herhalde bizi sınıyor. Vahide ile bu sabah görüştük, sağlığı çok iyi. Deniz'i de sette rahat ettirmek için elimizden geleni yapacağız" açıklamasını yaptı.

Vahide Gördüm'ün kemoterapi nedeniyle dökülen saçlarını sette kazıtırken gözyaşları döken dizi ekibi şimdi hastalığını öğrendikleri Deniz Uğur'a sarılıp ağladı. Son dönemde ünlü yapımcı ayrıca Tomris Giritlioğlu ile senarist Meral Okay akciğer, Yönetmen Onur Ünlü kolon ve ünlü yorumcu Nilüfer de meme kanserine rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olmuştu.

MEME KANSERİ NE Kİ? SEN BUNUNLA TOP GİBİ OYNARSIN

Deniz Uğur'un Oyuncu eşi İsmail Hakkı Sunat henüz 38 yaşındayken bir komşusuyla girdiği tartışma sonrası vurularak öldürülmüştü. Deniz Uğur internetteki sitesinde hastalığını nasıl öğrendiğini anlatan bir yazı yazdı. İşte Uğur'un o yazısından bazı bölümler: #Sayfa#

O gün setteyken doktorumdan telefon geldi. Koordinatörümüz Batu'yla göz göze geldik. O, çıkacak pataloji raporunu beklediğimi biliyordu. Telefonun diğer ucunda bana gerekli açıklamayı yapan doktor sözünü tamamladıktan sonra, başımı salladım. Batu anladı. Hiç adeti olmadığı üzere, bir sigara yakıp odadan çıktı. Stresini anlıyordum. Beni çok sever. Ayrıca, aynı sette iki Oyuncuya peşpeşe meme kanseri teşhisi konulması da şaka gibiydi. Ama tabii ki "Biz bunu da aşacaktık." Bu süreçte, haberi alanların tümü bana aynı cümleyi söyledi ve bununla gururlandığımı itiraf ediyorum: "Meme kanseri ne ki? Sen bununla top diye oynarsın..." Haklılar. Bu hafta geçireceğim operasyonu gerçekten ciddiye almıyorum. Sonrasındaki tedavi sürecini de.

"SAÇLARIM DÖKÜLECEK" DİYE ÜZÜLME FİKRİ KOMİK GELİYOR

Şunu iyi biliyorum: Hayatta, doğum yapmaktan daha zorlu bir iş yok... Dokuz aylık hamilelik sırasında vücudunda meydana gelen değişimleri saymakla bitiremezsin. Bir kadının acı eşiği sınırlarını doğumdan daha çok zorlayacak başka bir deneyim olabileceğini de sanmıyorum. Ben bunu iki kez yaşadım, güle oynaya. Belki de bu yüzden "Ameliyat olacağım, kemoterapi göreceğim" diye gerilmek şöyle dursun, gün içinde aklıma bile gelmiyor. Büyük oğlum doğduğunda yirmi beş kilo almış durumdaydım. İkizler doğduğunda otuz beş. Şimdi "Saçlarım dökülecek" diye üzülme fikri komik geliyor. ya da "Göğsümü alacaklar" diye.

... Üstelik "Bir adım geriye düşüp sonra yeniden başlama" öykülerini de çok severim ben. İşin bu yönü bana heyecan veriyor gerçekten. Ayrıca merak doluyum. Kendimin ve çevremdekilerin tepkilerini, davranışlarını gözlemleyeceğim, kendimi ve çevremdekileri daha iyi tanıyacağım. İster istemez kendimi ve hayatımı, bu gözlemlere dayanarak yeniden yapılandıracağım. Sınav gibi deneyimler bunlar. Üzerimde, kaç not alacağımızı beklemenin sabırsızlığı var. "Bu talihsiz kadının başına gelmeyen kalmadı" diye yakınanlara çok kızıyorum, haberiniz olsun. Her fırsatta ne kadar "Mağdur" olduğunu dillendirip sempati toplamaya çalışan tiplerden değilim çünkü. Hiç sevmem o halleri. Saygı da duymam. Mücadeleye saygı duyarım. Yakınıp dövünmeden verilen mücadeleye. #Sayfa#

ÇALIŞMAKTAN DA EĞLENMEKTEN DE VAZGEÇMEYECEĞİM

Vahide'nin duruşuna saygı duyarım. "Her şerde bir hayır vardır" sözüne de çok inanırım. Ne görevlerimi aksatmaya, ne çalışmaktan ne de eğlenmekten vazgeçmeye hiç niyetim yok. Rol aldığım sinema filmi yeni yılın ilk haftası vizyona giriyor, heyecanlıyım. Düşünülenin aksine, tanıyabileceğiniz en mutlu, en talihli kadınlardan biriyim. Savaşçı bir ruhum var ve her türlü mücadeleyi severim. Aranızdaki birçok Amazon gibi. Hayatlarımızdaki her şeyin kontrolü bizde. Unutmayın. Bugün dünden daha güzel, yarın daha da güzel olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.