Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Bugün yayınlanan mesaj, Türkçe ve İngilizce dillerinde bazı gazetelerde yer aldı.

Erdoğan, Türkiye aşkına çarpan yüreklerin, 15 Temmuz 2016'da terör örgütü FETÖ'nün darbe görünümlü işgal girişimine karşı destansı bir mücadeleyle tarih yazdığını vurguladı.

"Şanlı direnişle işgalcilere geçit vermedik"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Devlet ve millet olarak yılmadan, yıkılmadan omuz omuza ortaya koyduğumuz şanlı direnişle işgalcilere geçit vermedik, kutlu bir zafere daha eriştik." dedi.

Mesajının devamında Erdoğan, şunları kaydetti:

"Milletimin her bir ferdini selamlıyorum"
"O gece derin bir basiret ve büyük bir kahramanlıkla vatanına, bayrağına, bağımsızlığına ve iradesine sahip çıkan milletimin her bir ferdini selamlıyorum.

"Türkiye aşkına durmadan çalışmaya devam edeceğiz"
Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. 15 Temmuz ruhunu yaşatacak, Türkiye aşkına durmadan çalışmaya devam edeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan ın 15 Temmuz anma ilanı: İşgalcilere geçit vermedik #1

"Rabbim, hepsinin mekanını cennet eylesin"
Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, televizyondan yayınlanan mesajında 15 Temmuz darbe girişimine karşı verilen mücadeleye değindi.

Erdoğan, konuşmasına, "Bugün, devlet ve millet hayatımıza yönelik en alçak saldırılardan biri olan 15 Temmuz darbe girişiminin 6'ncı yıl dönümüdür. İstiklal ve istikbal davası için FETO ihanet çetesi mensubu hainlere aslanlar gibi karşı koyarken, şehadete yürüyen 252 şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim, hepsinin mekanını cennet eylesin." ifadeleriyle başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Dolayısıyla bir mesaj İzle

Video mesajında Erdoğan, şunları belirtti:

"Tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum"
"Her şehidimizin hikayesinde ancak imanlı, inançlı, adanmış yüreklerin kavrayabileceği incelikte ibretlik mesajlar vardır. İnşallah bu mesajlar, nesiller boyunca dilden dile aktarılacak, evlatlarımıza rehber olacaktır.

Milletimize ve şehitlerimizin yakınlarına bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Türkiye aşkına çarpan yüreklerle 15 Temmuz gecesi yaşanan tarihi kıyama katılan her bir vatandaşıma, o gece gazilikle şereflenen tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

"Bu milletin evlatlarının asaletini anlatmaya kelimeler yetmez"
Darbe girişiminin başlamasıyla hiç tereddüt etmeden sokakları, caddeleri, meydanları dolduran; tanklara, uçaklara, helikopterlere, namlulara gövdelerini siper eden bu milletin evlatlarının asaletini anlatmaya kelimeler yetmez.

Hiç şüphesiz bizim için 15 Temmuz'un asıl önemi, milletimizin tarihi boyunca maruz kaldığı darbelere karşı gösterdiği bu ilk fiili ve şanlı direnişin sembolü olmasıdır.

"Türk milletine asla diz çöktürülemeyeceğini gösterdik"
Cumhuriyetimizi, bir asır önce verdiğimiz milli mücadeleyle kurmuştuk. Demokrasimizi 1950'de milletin sandıktan çıkan iradesiyle hayata geçirmiştik. 2002'den itibaren de Türkiye'yi her alanda tarihinin en büyük kalkınma ve yatırım hamlesiyle buluşturmuştuk.

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi, Cumhuriyetimize, demokrasimize ve tüm bu kazanımlarımıza canımız pahasına sahip çıktık. Tek yürek ve tek bilek olarak darbecilere karşı yürüttüğümüz destansı direnişle dosta ve düşmana Türkiye'nin asla esir edilemeyeceğini, Türk milletine asla diz çöktürülemeyeceğini gösterdik.

"Tüm tedbirleri aldık, almaya devam ediyoruz"
Darbenin başlamasıyla birlikte darbeci hainleri ve onları üreten yapıyı kökünden kurutmak için ülkemizin tum hukuki ve idari gücünü harekete geçirdik. Ülkemizin bir daha böyle bir tehdide maruz kalmaması için gereken tüm tedbirleri aldık, almaya devam ediyoruz.

"Dostlarımızın yüreklerini ferahlattık, umutlarını güçlendirdik"
Şehitlerimizin kanını yerde koymadık. Gazilerimizin karşısına boyunumuz eğik çıkmadık. Milletimizin fedakarlığının boşa gitmesine seyirci kalmadık. Hainleri üzerimize salanların geveslerini kursaklarında bırakırken, dostlarımızın yüreklerini ferahlattık, umutlarını güçlendirdik.

Türkiye'nin bir daha benzer tehditlerle karşılaşmaması için her alanda gereken tedbirleri aldık. 15 Temmuz tarihini Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan ederek, bu büyük direniş destanının tarihe altın harflerle kazınmasını sağladık.

"15 Temmuz öncesi ve sonrası olarak iki dönem halinde incelenektir"
Bu tür hadiseler, milletlerin tarihinde yeni bir atılımın, yükselişin, dönemin işaretleri olarak yerini alır. Biz de 15 Temmuz'u işte böyle bir nirengi noktası haline dönüştürmeyi başardık. Artık Türkiye tarihi, demokrasimizin rüştünü ispat etmesi ve milli iradenin gücünün tereddütsüz anlaşılması bakımından 15 Temmuz öncesi ve 15 Temmuz sonrası olarak iki dönem halinde incelenektir.

Darbe girişimi sırasında maşalarıyla uğraştığımız mücadelenin asıl büyük cephelerini sonrasındaki meydan okumalarımıza aştık. Sadece FETO'cu hainleri değil, tıpkı diğer terör örgütlerinin mensupları gibi onları da üzerimize salan güçlere cevabımızı geri çekilerek değil, ileriye atılarak verdik.

"Yeni stratejimizin meşruiyetini güçlendirdik"
Sınırlarımıza yığılan terör örgütlerini, DEAŞ'ından PKK/YPG'sine kadar darmadağın ederek tehditleri kaynağında kurutma stratejisine geçtik. Yaptığımız harekatlarla terör örgütlerinin saldırılarını, kendi topraklarımızda karşılamak yerine sınırlarımızın ötesine çektiğimiz bir çizginin gerisine hapsettik.

Siyasi ve diplomatik alanda yürüttüğümüz çalışmalar, yaptığımız anlaşmalar, kabul ettirdiğimiz duruşlarla yeni stratejimizin meşruiyetini güçlendirdik. Yönetim sistemimizi değiştirerek, darbelere ve vesayete zemin hazırlayan zaaflarımızdan kurtulduk.

"Hedeflerimizden uzaklaştırılmamıza izin vermedik"
Ekonomimizi çökertmeye yönelik tuzakları birer birer bertaraf ederek hedeflerimizden uzaklaştırılmamıza izin vermedik. Küresel ve bölgesel krizleri ülkemiz adına fırsata çevirmek için var gücümüzle çalıştık, çalışıyoruz."

KAYNAK: ENSONHABER

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.