"Genelkurmay Başkanımız evine dönmedi!"

"Genelkurmay Başkanımız evine dönmedi!"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terörle mücadelenin tüm hızıyla sürdüğünü belirtti.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terörle mücadelenin tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, "Terörün kökünü kurutmak, hükümet olarak bizim görevimizdir. Başka hiç bir çaremiz yok. Şu an Genelkurmay Başkanımız ve bütün kuvvet komutanlarımız evlerine dönmedi. Eşleriyle aynı sofrada yemek yemeden bu harekatın başındalar. Kendilerini siper etmiş durumdalar" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, seçim bölgesi Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde düzenlenen MODEF EXPO Fuarı'na katılmak için kente geldi. Standları ziyaret eden Arınç,fuar alanında TRT'nin canlı yayınına katıldı. Bülent Arınç, Türkiye'nin terörle mücadele konusunda yaptığı çalışmalar ile Libya'nın devrik Lideri Kaddafi'nin öldürülmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

HALKIN HİSSİYATI MAKUL VE ANLAMLI
Hakkari'de 24 askerin şehit edilmesinden dolayı çok üzgün olduğunu, bu olayın vatandaşların kalbini çok acıtıp yüreğini yaktığını söyleyen Arınç, hükümet olarak terörle mücadelede çok kararlı olduklarını ifade etti. "Bu felaketten ülkemizi kurtaracağız" diyen Bülent Arınç, şöyle konuştu:

"Bu terörün kökünü kurutmak hükümet olarak bizim görevimiz. Başka hiç bir çaremiz yok. Çılgınca işler yapıyorlar. 24 gencecik askerimizi vatan toprağına düşürenler, infialimizi daha çok artırdılar. Ama biz terörle mücadeleyi akılcı yöntemlerle yürütmekteyiz. Halkın hissiyatı çok makul ve anlamlıdır. Evlerimize bayraklar asıyoruz, teröre lanet yürüyüşleri düzenliyoruz. Ama hükümet olarak biz bu işi bütün kaynaklarıyla bitirmek mecburiyetindeyiz. Şu an Genelkurmay Başkanımız ve bütün kuvvet komutanlarımız evlerine dönmedi. Eşleriyle aynı sofrada yemek yemeden bu harekatın başındalar. Kendilerini siper etmiş durumdalar. Yurt içi ve yurt dışı bağlantılarıyla terörü ininde vuruyorlar. Şu anda askerlerimiz yurt içinde bütün noktalarda, yurt dışında yani sınırda aldığı yetkiyi çok iyi bir şekilde kullanarak, artık bu örgütü bölünme, parçalanma ve yok olma noktasına doğru son vuruşu yapmak üzere bütün gayretleriyle çalışıyorlar. Allah o askerlerimizi, komutanlarımızı her türlü kazadan, beladan korusun. İnşallah görevlerini bir an önce bitirerek, Türkiye'ye büyük bir övünçle, gururla dönmeyi Allah nasip etsin. Cenabı hak bütün askerlerimizi, polislerimizi ve vatandaşlarımızı korusun. Onlar büyük bir azim ve inançla terörün Türkiye'den kovulması ve yok olması için gayret ediyorlar. Millet olarak biz de onları sonuna kadar destekliyoruz"

KADDAFİ'NİN YARGIYA TESLİM EDİLMESİNİ BEKLERDİM
Libya lideri Kaddafi'nin öldürülmesine de değinen Bülent Arınç, "Çok hazin bir akıbeti oldu. Kendisinin yakalanıp, yargıya teslim edilip, sorgulamasını bekledim. İnsani olan buydu. Ama kitlelerin heyecanını tutmak mümkün değil. Çok feci şekilde can verdi, bunu bütün televizyonlar gösterdi" dedi.

Böyle bir akıbeti Allah'ın kimseye göstermemesini temenni eden Arınç, " Bu akıbeti Allah hiç kimseye göstermesin. Bütün diktatörlere, zalimlere belki kötülüğüyle örnek olsun. Zulümlerinden vazgeçsinler, halklarına ihanet etmesinler. Masum insanların kanını dökmesinler. Ama keşke böyle linç edilmeseydi de, yargı önünde hesabını verebilseydi. 40 yılı aşkın zulmün hesabını kendinden sorabilselerdi. Gönlüm bunu böyle isterdi" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.