Gürsel Tekin'den kurultay itirafı

Gürsel Tekin'den kurultay itirafı

Gürsel Tekin, bugüne kadar 30 kurultay yaptıklarını anımsatarak, ilginç bir itirafta bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, bugüne kadar 30 kurultay yaptıklarını anımsatarak, ''Keşke bu 30 kurultayda, Türkiye'nin geleceğini konuşmuş olabilseydik. Ne yazık ki bunlarla meşgul olamadık, ama hep birbirimizle meşgul olduk. Yazık hepimize'' dedi.

Tekin, Çankaya İlçe örgütü tarafından düzenlenen aşure etkinliğine katıldı.
"HEPİMİZİN ÖZELEŞTİRİ YAPMASI GEREKİYOR"

Aşure'nin önemine değinen Tekin, ''Aşure sadece yüzyıllar önceki acıyı hatırlatmak değildir. Aynı zamanda yaşadığımız dönemde barışın, sevginin sembolüdür'' dedi.

Türkiye'nin her zamankinden daha fazla barışa ve sevgiye ihtiyacı olduğunu savunan Tekin, şöyle devam etti: ''CHP rastgele 15 tane arkadaş grubunun 'hadi gidelim bir siyasi parti kuralım' diye kurulmuş bir siyasi parti değil. Çok büyük sorumlulukları var ama önce bu sorumlulukları bizlerin tanıması gerektiğine inanıyorum. Eğer CHP'de bir iç barışı, bir kardeşliği yaratamazsak Türkiye'de bunu yaratmak çok zor olur. Onun için diyorum ki 1983'ten beri bu şeref duyduğum okulun bir öğrencisi olarak diyorum, 30 tane kurultay yaşadık. O kurultaylarda, hiç birimizin hafızasında Türkiye'nin geleceği ile ilgili kalan anılar yok. Burada bir çok arkadaşımızla o kurultaylarda zaman zaman karşı karşıya, zaman zaman da bir araya geldik. Ne için bir araya geldik, ne için karşı karşıya geldik, hiç birimiz kavrayamadık. Eğer bugün, bu ceberut iktidarla mücadele ediyorsak, geriye dönüp hepimizin bir özeleştiri yapması gerektiğine inanıyorum.''
"BİRBİRİMİZİ SEVMEK ZORUNDAYIZ"

Kendisinin bu özeleştiriyi yapmak istediğini belirten Tekin, ''Keşke bu 30 kurultayda, Türkiye'nin geleceğini konuşmuş olabilseydik. Ne yazık ki bunlarla meşgul olamadık, ama hep birbirimizle meşgul olduk. Yazık hepimize. Umut ediyorum ki bu aşure bir vesile olur. Bir birimizi sevmek zorundayız, çünkü Türkiye'nin güvenebileceği bir tek kurum kaldı o da CHP'dir. Büyük bir sorumluluğumuz var ve bu sorumluluğun bilincinde olmamız gerek'' ifadelerini kullandı.

Önemli bir süreçten geçtiklerini belirten Tekin, geçmiş dönemlerde karşılarında sadece bir veya bir kaç siyasi parti olduğunu şimdi ise devletin bütün kurumlarının karşısında olduğunu ileri sürdü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.