Havada ölümle dans

Havada ölümle dans

Ordu'nun Gürgentepe ilçesine bağlı Işıktepe beldesi Dışkaya Mahallesi sakinleri yolları olmadığı için Çatalpınar ilçesi Gündoğdu Mahallesi'ne ölümü göze alarak ilkel teleferikler ile ulaşıyorlar.

Dışkaya Mahallesi sakinleri yolları olmadığı için Çatalpınar ilçesi gün doğdu Mahallesi’ne ölümü göze alarak ilkel teleferikler ile geçiş yapıyorlar

Ordu’nun Gürgentepe ilçesine bağlı Işıktepe beldesi Dışkaya Mahallesi sakinleri yolları olmadığı için Çatalpınar ilçesi Gündoğdu Mahallesi’ne ölümü göze alarak ilkel teleferiklerle ulaşıyorlar.

Mahalle sakinleri hastalarını da teleferikle yol olan yere ulaştırdıktan sonra hastaneye götürüyorlar. Coğrafi yapı olarak oldukça dik ve eğimli bir araziye sahip olan bölgede vatandaşlar yol olmadığı yerde özellikle fındık hasadı sezonunda büyük zorluk çektiklerini söylüyorlar.

2 kişi öldü

Yol sorunuyla ilgili açıklama yapan Cemal Akkuş, “Fındık bahçelerimiz derenin karşısında bulunan Gürgentepe ilçesi topraklarında. Biz fındık yükümüzü katırlarla bahçeden evlerin yanına çekiyoruz. Daha sonra da 450 metre yükseklikte bin 200 metre uzunluğunda teleferikle kendi mahallemize getiriyoruz. Bu bölgede belli bir yere kadar yol var ama devamı yok. Zor durumda kaldığımızda insan da taşıyoruz. Yani tehlikeyi göz önüne alan vatandaşlarımız var” dedi.

Ercan Şanlı isimli genç ise, “Amcamızın 2 oğlu öldü. Cenazeleri evlerine teleferikle geçirdik. Evlerimize yol istiyoruz” diye konuştu. Teleferiğe binen vatandaşlar, elektrik kesilince el yordamıyla sepeti yürüterek yola devam ettiklerini sözlerine eklediler.


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.