Kuyumcular Bayramda Ne Zaman Açacak?

Kuyumcular Bayramda Ne Zaman Açacak?

Rize Kuyumcular Derneği (RİKUD) Rize'de kuyumcuların bayramın hangi gününde açacaklarına dair yazılı açıklama yaptı. İşte o açıklama:

Rize Kuyumcular Derneği (RİKUD) tarafından yapılan yazılı açıklamada pazartesi ve salı günü bayram tatili geçirecek kuyumcuların çarşamba gününden itibaren hizmete başlayacakları kaydedildi.

İşte o açıklama

Kuyumculuk sektörünün kanunlar nezdinde bankalar statüsünde olması nedeni ile açılış ve kapanış gibi durumları gerekli mercilerin yazılı iznine tabidir. İlimiz Emniyet Müdürlüğünün B.05.1.EGM.4.53.00.11-01 sayı ve 11/03/2008 tarihli yazısında Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde kuyumcu işyerlerinin açık olmasının güvenlik konusunda sakıncalar oluşturduğu vurgusu yapılmıştır.  Emniyet Müdürlüğü`nün konu hakkındaki hassasiyetlerini dikkate alan Rize Belediye Başkanlığı 07/04/2008 tarih ve 563/2381 sayılı üst yazı ile Kurumumuza gönderdiği 01/04/2008 tarihli ve 2008-140 sayılı Encümen Kararında Pazar günleri ve mesai saatleri içerisinde işyerlerinin açılış ve kapanış durumlarını düzenlemiştir. Bu karara göre Pazar günleri ve diğer resmi tatillerde işyerlerinin kapalı olmasına riayet edilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Rize Kuyumcular Derneği resmi kurumların hassasiyetlerini dikkate alarak 07.11.2010 Pazartesi, 08.11.2010 Salı  tarihlerinde Rize Merkezde bulunan tüm kuyumcu iş yerlerinin kapalı olmasını uygun görmüştür.

Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın ve basın camiasının Kurban Bayramını kutlar, hayırlı bir bayram geçirmelerini dileriz.

 Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.