MHP Ve CHP'den İlk Açıklama Geldi

MHP Ve CHP'den İlk Açıklama Geldi

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, 24 askerin şehit olduğu Hakkari’deki terörist saldırılardan hükümeti sorumlu tuttu.

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, 26 askerin şehit olduğu Hakkari'deki terörist saldırılardan hükümeti sorumlu tuttu. "Bıçak kemiğe değil gırtlağa dayandı" diyen Şandır, "Bu kanın sorumlusu AKP hükümetidir, açılım politikalarını başlatanlardır, Başbakan Erdoğan'dır, Beşir Atalay'dır" dedi.
"GÜNDE 30 ŞEHİT VERİR HALE GELDİK"

MHP olarak öncelikle etnik bölücü terör örgütünü şiddetle ve nefretle kınadıklarını söyleyen Şandır şöyle devam etti: "Terör örgütüne destek verenleri, terörü hoşgörü ile karşılayanları, saldırılar karşısında Türkiye'yi suçlamaya çalışanları kınıyoruz. Terörü destekleyenleri kınıyoruz. 10 yıldır Türkiye'yi yöneten AKP hükümetinin uyguladığı yanlış politikalar ile günde 30 şehit verir hale geldik. Türkiye adet örtülü savaşın saldırıları altında kan kaybediyor. Bunun sorumlusu on yıldan beri ülkeyi yöneten AKP iktidarının uygulanan politikaların sonucudur. Bu akan kanın sorumlusu "Güzel şeyler olacak" diye açılım politikaları başlatanlardır."
"BU KANIN SORUMLUSU AK PARTİ'DİR"

Terörle müzakere değil, mücadele edilmesi gerektiğini söyleyen Şandır, bu mücadelenin de "adam gibi" yapılması gerektiğini belirterek şunları söyledi: "Milletin başı sağ olsun acımız büyük. Milletin oyuyla iktidar olmuş AKP'nin sorumluğunu haykırıyoruz. Akan kanın sorumlusu AKP'dir. Yıllardır kara harekatı, Kandil'in ortadan kaldırılması ısrarla istenilmesine karşın hükümet ayak sürümektedir. Meclis operasyon yetkisini verdi ama yapılmadı. Tam mücadele edilecek. Hava, kara harekatı, yurt içi yurt dışı finansal kaynakları durdurmak için strateji belirleyip kararlı şekilde mücadele edilmeli. Kimse Türkiye devletinden güçlü değil, çaresiz değil. İktidar kafasını kuma sokmamalı. Açılım politikaları ile terörle mücadele edilemeyeceğini, binlerce şehit vererek anlayamadı. Bıçak kemiğe değil gırtlağa dayandı. Ne yapılması gerekiyorsa yapması gerek. Bu kanın sorumlusu AKP hükümetidir, açılım politikalarını başlatanlardır, Başbakan Erdoğan'dır, Beşir Atalay'dır."


CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Son derece üzgünüz. Herkesin aklını başına toplaması lazım" dedi.
İNCE HÜKÜMETE SESLENDİ

Hükümete de seslenen İnce, şöyle dedi: "Bugün 26 tane evde yangın var. Yani bu alçaklar, bu hainler, bu ağır silahları nereden buluyor, hangi ülkeler veriyor, kimler veriyor? Bıçak kemiğe dayanmış aslında. Bu böyle bir acı, her sabah uyandığımızda kaç şehidimiz var diye kalkıyoruz. Hükümet terörle mücadeleyi ciddi bir iş olarak görmeli. Biz yanındayız, yardımcıyız, ne zaman tezkere isteseler 'evet' dedik ama hükümet terörle mücadelede samimiyetsiz, kafası karışık. Sıfır noktasında terörden ne hale geldik, 9 yılda ne hale geldik."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.