Ovit Tüneli'nin Ucu Göründü!

Ovit Tüneli'nin Ucu Göründü!

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, müjdeli haberi verdi. Yıldırım, "Rize - Erzurum arasındaki dağları delip, korkunç, geçilmez denilen geçitleri...

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, müjdeli haberi verdi. Yıldırım, "Rize - Erzurum arasındaki dağları delip, korkunç, geçilmez denilen geçitleri tünellerle korkmadan geçilir hale getirerek Rize-Erzurum arasına 2 adet 15 kilometrelik tünel yapacağız." dedi.

Bakan Yıldırım: Rize Erzurum Arasına 15 Kilometrelik Tünel Yapacağız

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, tünel çalışmalarının ivme kazandırdıklarını belirterek, Rize-Erzurum arasına iki adet 15 kilometrelik tünel yapılacağını açıkladı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, tünel çalışmalarının ivme kazandırdıklarını belirterek, Rize-Erzurum arasına iki adet 15 kilometrelik tünel yapılacağını açıkladı.

Bakan Yıldırım, 2023 hedeflerinin 3 safhada gerçekleştireceklerini belirterek, "Bölünmüş yol uzunluğunu, 2015 yılında 26 bin 500 kilometreye, 2019 yılında 31 bin kilometreye ve 2023 yılında ise 36 bin 500 kilometreye ulaştıracağız" dedi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Karayolları Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen "2. Karayolu Ulusal Kongresi"ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Yıldırım, Yollar Türk Milli Komitesi tarafından yapılan "Kamuoyu Algısında Türkiye Karayolları Araştırması"na değindi. Yıldırım, "Araştırma 72 ilde 2 bin 546 vatandaş, 369 karayolu işletmecisi ve bin 179 şoför olmak üzere 4 bin 94 kişi ile yüz yüze görüşerek yapıldı" dedi. Anketin amacının vatandaşların yollarla ilgili ne düşündüğünün tespit edilmesi olduğunu anlatan Bakan Yıldırım, şehirlerarası seyahatlerde karayolu tercih edenlerin oranını yüzde 92 olduğunu belirtti. Ankette "10 yıl öncesine göre yolların durumu nedir" sorusuna iyi ve çok iyi yanıtı verenlerin oranının yüzde 91 olduğunu söyleyen Yıldırım, "Bu çok büyük bir başarı. Karayollarında yapılması gereken daha çok şey var. Özellikle yol kenarları, yol ortaları, yatay-düşey işaretlemeler gibi konularda daha çok almamız lazım. Son 9 yılda 15 bin kilometre yol yapmışız ama bin kilometre başına düşen yol miktarında Avrupa'dan geriyiz" dedi.

-Rize Erzurum ARASINA 15 KİLOMETRELİK TÜNEL-

Bakan Yıldırım, tünel çalışmalarının ivme kazandığına değinerek, "Doğuda-batıda, kuzeyde-güneyde binlerce yılın aşılmaz dağlarını delip, korkunç, geçilmez denilen geçitleri tünellerle korkmadan geçilir hale getiriyoruz. Rize-Erzurum arasına 2 adet 15 kilometrelik tünel yapacağız" dedi.

-HEDEF 3 SAFHADA GERÇEKLEŞECEK-

"Artık hedeflerimizi Cumhuriyetin 100'üncü yılına denk gelen 2023 yılına göre belirliyoruz" diyen Yıldırım, 2023 hedeflerinin 3 safhada gerçekleştireceklerini söyledi. Yıldırım, "Önümüzde daha bir çok büyük proje var. Ülkeyi sadece karayolları ile değil, bütün ulaşım sektörlerinin birbirine entegre olduğu ağlarla donatma hedefindeyiz. Türkiye'ye yakışanı da budur. Çağdaş ulaşım otoyoldur, bölünmüş yoldur, hızlı trendir, deniz yoludur. Hava yolunun halkın yolu olmasıdır. Bölünmüş yol uzunluğunu, 2015 yılında 26 bin 500 kilometreye, 2019 yılında 31 bin kilometreye ve 2023 yılında ise 36 bin 500 kilometreye ulaştıracağız" şeklinde konuştu.

-"GÜZERGAH ANALİZİ PROGRAMI' AÇILDI-

Bakan Yıldırım kongre sonrası Karayolları Genel Müdürlüğü'nün vatandaşa yeni hizmete başlayacak olan "Güzergah Analizi Programı"nın açılışını yaptı. Yıldırım, programla vatandaşın seyahate başlayacağı ve seyahatinin sonlanacağı noktayı belirledikten sonra ortalama seyahat süresi, toplam kilometre, kapalı yollar, hava durumu gibi bilgileri otomatik olarak vereceğini anlattı. Daha sonra Bakan Yıldırım salonda seyahat edecek birinin başlangıç ve varış bilgilerini girerek uygulamalı olarak programı çalıştırdı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.