Rize MÜSİAD’dan Defterdar’a Ziyaret

Rize MÜSİAD’dan Defterdar’a Ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Rize Şube Başkanı Cem Temizel ve beraberinde Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet Rize’nin yeni Defterdarı Nurettin Dirican’ı ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulundu.

 
MÜSİAD Rize Şube Başkanı Cem Temizel ziyaretteki konuşmasında; İlimize yeni atanan Defterdar Nurettin Dirican’a yeni görevinde başarı diledi. MÜSİAD heyeti Defterdar Dirican ile çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundu. Güçlü bir Türkiye için güçlü bir maliye teşkilatına ve mali imkânlara sahip olunması gerektiğini söyleyen Başkan Temizel, Maliye Bakanlığının vergi oranlarının düşürmesi gerektiğini kaydetti.
Rize Defterdarı Nurettin Dirican, ziyaretten çok memnun olduğunu belirterek, Rize’ye yabancı olmadığını, daha önce Rize’de dört yıl Milli Emlak Müdürlüğü yaptığını ve Rize’de görev yaptığı süre içerisinde halkla iyi bir diyaloğu olduğunu, Rizeliler’e sevgi ve sempati beslediğini söyledi. Dirican, “Ben devleti temsilen, siz işletmeler ve vatandaş olarak milleti temsilen elbirliği ile Rize’ye hizmet edeceğiz.
MÜSİAD’ın çalışmalarını yakından takip ettiğini ve çok değerli işadamlarından oluştuğunu belirten Defterdar Dirican, “İşadamlarından düzenli çalışarak, vergi mükellefiyetlerini yerine getirmelerini istiyoruz. Biliniz ki, devlet nekadar güçlü olursa, halkı da imkanlarından o kadar istifade eder” diye konuştu.
MÜSİAD Şube Başkanı Cem Temizel, Defterdar Dirican’a MÜSİAD yayınlarından oluşan bir set takdim etti ve Dirican’ı MÜSİAD’ın düzenli olarak yaptığı ‘Müstakil Düşünceler’ toplantısına konuşmacı olarak davet etti.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.