Rize’de eğitim kurumları kahvaltıda buluştu

Rize’de eğitim kurumları kahvaltıda buluştu

Rize’de RİSİAD ve Şahika eğitim kurumlarının organize ettiği kahvaltılı bilgilendirme programına Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz da katıldı.

Özel Kopuzlar Şahika Eğitim Kurumu’nda sabah kahvaltısıyla başlayan program, Konferans Salonunda Rize Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesi ile devam etti. Kopuzlar Lisesi Müdürü Şaban Erdem okulların durumu hakkında bilgi verdi.
Daha sonra Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, Rize Üniversitesi hakkında ve Rize’deki eğitim konusunda bilgiler verdi. Özellikle kaliteli eğitimin nasıl verilmesi gerektiği ve kaliteli eğitimin alt yapısının nasıl hazırlanacağı konusunda düşüncelerini ifade eden Rektör Yılmaz, bir çocuğun okul hayatında sadece bilginin ve başarının yeterli olmayacağı, bunların yanında ahlaki normların da çocuklara kazandırılması gerektiğini söyledi.


Ülkemizde üniversite sayısının hızla arttığını belirten RÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, öğrencileri kendi üniversitelerine çekmek için üniversitelerin birbirleri ile yarışır durumda olduğunu ve tercih edilen bir üniversite olmak için birçok açıdan yeterli imkânlara sahip olmak gerektiğinin de altını çizdi. Yılmaz “Göreve başladığımız günden beri ‘Rize Üniversitesi’ni nasıl nitelikli bir üniversite haline getirebiliriz’ ilkesi ile ilgili tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışmalar sürdürüyoruz. Rize Üniversitesi başbakanımızın adını almaktan iftihar etmektedir, üniversitemizi daha iyi noktaya getirmek için çalışıyoruz” dedi. Program sonunda Şahika ilköğretim Okulu Müdürü İsmail Akgül tarafından okul derslikleri, laboratuarları ve sosyal alanları katılımcılara gezdirildi. Rektör Prof. Dr. Arif Yılmaz ve beraberindeki heyet öğrencilerle de sohbet etti.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Türkiye