Rize'de sel

Rize'de sel

Rize'de aşırı yağmur sonucu meydana gelen su taşkını ve heyelanlarda tespit edilen zararın bilançosu...

Rize Merkez Menderes Bulvarında aşırı su birikintisi sonucu; Adliye ile dönel kavşak arası trafiğe tamamen kapınmış, yolun trafiğe açılması için karayolları ekiplerince çalışmalara devam edilmektedir.


Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan İlimiz Salarha Yolveren köyü yolunda mahsur kalmış, İl Özel İdaresinin ekipleri bölgeye yönlendirilmesi sonucu kurtarılmıştır.

Salarha Kırklartepe Köyünde meydana gelen sel sonucu bir vatandaşımızdan haber alınamamakta olup, UMKE ekipleri olay bölgesine yönlendirilmiş ve arama kurtarma faaliyetlerine başlanılmıştır.

Yiğitler köyünde 100 vatandaşımız mahsur kalmış, mahsur kalan vatandaşlarımızın kurtarılması için Karayolları ekipleri bölgeye yönlendirilerek çalışmalara başlanmış ve şu an itibariyle kurtarılan bazı vatandaşlarımız Rize Öğretmen Evine götürülmesi teklif edilmiş ancak köyde kalmak istediklerini beyan ederek köyden ayrılmamışlardır.

sel-65.jpg

Ortakaplıca mahallesinde ilk etapta 5 vatandaşımız  mahsur kalmış. Mahsur kalan vatandaşlarımız kurtarılarak güvenli bir eve yerleştirilmişlerdir.

Kömürcüler Köyünde evlerinde mahsur kalan 2 vatandaşımız kurtarılarak güvenli bir bölgeye sevkleri sağlanmıştır.

Rize - İkizdere karayolunun 16. km. sinde meydana gelen heyelan sonucu yol ulaşıma kapanmış, Karayolları ve Belediye ekiplerinin yol açma çalışmaları sonucu ulaşım şuan itibariyle tek şeritten sağlanmaktadır.

Zincirliköprü Köyü Altın Yaprak mahallesinde dere taşması sonucu karayolu ulaşıma kapanmış, İl Özel İdaresi ekiplerince yolun ulaşıma açılması için çalışmalara devam edilmektedir.

Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi önü aşrı su birikintisi sonucu tamamen ulaşıma kapanmış,  bölgenin trafiğe açılabilmesi için Belediye ve İl Özel İdare ekipleri bölgeye yönlendirilmiş ve çalışmalara devam edilmektedir.

İl Telekom Müdürlüğü hizmet binasının zemin katının su basması tehlikesine karşın itfaiye ekipleri İl Telekom Müdürlüğüne yönlendirilmiş ve gereken tedbirler alınmıştır.

Çaykent Jandarma Komutanlığı hizmet binasının zemin katını su basmış, zemin katta biriken sular karakolda görevli erbaş ve erler tarafından kendi imkanları ile temizlenmiştir.

Rize Merkez İlçe, Çaykent Beldesinin bir çok köy ve mahallelerinin altyapısı hasar görmüş bu nedenle yollar ulaşıma yer yer kapanmış olup, kapalı yolların açılması için gereken çalışmalara devam edilmektedir. HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.