RÜ`de Kayıtlar Başladı

RÜ`de Kayıtlar Başladı

Rize Üniversitesi Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarını kazanan öğrencilerin kayıtları başladı.

05 Eylül 2011 Pazartesi günü başlayan kayıtlar, 09 Eylül 2011 Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek. Fener Mahallesinde bulunan Rize Üniversitesi Merkez Kampüsünde yapılmakta olan kayıtlar için gerekli belgeler, kayıt sonrasında yapılacak işlemler, katkı payları, öğrenim ücretleri ve öğrenci numaraları ile detaylı bilgilere üniversitenin Web sitesinden (www.rize.edu.tr) ulaşılabilmektedir.

Kayıtların Fakülte ve Yüksek Okullar bazında belirli tarihlere göre değil, tüm birimler için 5-9 Eylül 2011 tarihlerinde yapılacağı ve yeni kayıt olacak öğrenci sayısının 4084 olduğu öğrenildi.

Rize Üniversitesini kazanan öğrencilerin kayıt için yatırması gereken katkı payı öğrenim ücretleri için, Ziraat Bankası Rize Şubesinin Merkez Kampüs içerisinde şube açarak personel görevlendirdiği ve ücretlerin burada tahsil edildiği öğrenildi. Ziraat Bankası Şubesi kayıtlar bitimine kadar kampüs içerisinde hizmet verecek.
Rize Üniversitesi Rektörlüğünün talimatı gereği, kayıt olacak öğrencilerden, resmi olarak alınması gereken öğrenim ücreti dışında bağış, katkı adı altında hiçbir ücret alınmadığı öğrenildi.

Kayıtların yapıldığı Üniversite Merkez Kampüsünde kayıt için gelen öğrenciler ve velilerine Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ait araçta ÇAYKUR tarafından yapılan çay ikramı kayıtlar bitimine kadar devam edecek. Öğrenci ve öğrenci velileri kayıtlar için gösterilen ilgi, hassasiyet ve kolaylıklar konusunda başta üniversite Rektörü Prof. Dr. Arif YILMAZ olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Türkiye