SMA Hastası Minik Ensar Yaşamak İstiyor !

SMA Hastası Minik Ensar Yaşamak İstiyor !

Dünyada 10 bin bir, Türkiye’de 6 binde bir kişide görülme sıklığı olan SMA hastalığına yakalanan Demirtaş ailesinin en küçük çocuğu olan Yiğit Ensar yardım bekliyor.

Yiğit Ensar’ın abisini de SMA Tip 1 hastalığından kaybettiğini dile getiren anne Fatma Demirtaş; “Yiğit Ensarımı da bu hastalıktan kaybetmek istemiyorum. Tüm yetkililerden SMA hastaları için bir şeyler yapılmasını istiyorum. Çünkü Yiğit Ensarlar ölmesin anneler ağlamasın” dedi.  


YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYOR
Yiğit Ensar iki aylıkken SMA Tip 1 hastalığını fark ettiklerini dile getiren anne Fatma Demirtaş; “Yiğit Ensar’ın abisi de SMA Tip 1 hastalığından hayatını kaybetti. Ensar iki aylıkken SMA Tip 1 hastası olduğunu öğrendik. Oğlumuzu kaybetmemek için tek çarenin Zolgensma ilacı olduğunu öğrendik. Bu ilaçı alabilmek için 2,1 milyon dolar gerekiyor. Sosyal medya üzerinden yardım kampanyası başlattık. Ensar’ın yaşaması için 2,1 milyon dolara ihtiyacımız var. Yetkililerden SMA hastalığı için bir şeyler yapmalarını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

img-7922.jpg


YOĞUN BAKIMDA 3 KEZ KALBİ DURDU
Sultanbeyli’de ikamet eden Demirtaş ailesinin en küçük çocuğu olan Yiğit Ensar'ın annesi, çocuklarının hastalığının çok ağır seyrettiğini belirtti. Fatma Demirtaş, "Ensar, süreçte yoğun bakımda yattı. 3 kez kalbi durdu ama yaşamayı asla bırakmadı. Ensar’ın 2 yaşına girmesine 1 ay kaldı ve 5,5 kilo. Ensar’ın sağlığına kavuşabilmesi için tek çare Zolgensma. Bunun da maliyeti 2,1 milyon dolar. Bunun için yetkililerden ve tüm halkımızdan Yiğit Ensar’ın yaşaması işçin destek bekliyorum” dedi.

img-7928.jpg


ENSAR’IN YAŞAMASI İÇİN!
Sultanbeyli’de ikamet eden Demirtaş ailesinin en küçük çocuğu olan Yiğit Ensar için yardım kampanyası başlattıklarını dile getiren Fatma Demirtaş; 2 aylıkken öğrendiğimiz hastalığı çok ağır geçiyor. Ensar, süreçte yoğun bakımda yattı. 3 kez kalbi durdu ama yaşamayı asla bırakmadı. Ensar’ın 2 yaşına girmesine 1 ay kaldı ve 5,5 kilo. Ensar’ın sağlığına kavuşabilmesi için tek çare Zolgensma. Bunun da maliyeti 2,1 milyon dolar yani 20 trilyon TL civarında tutuyor. Bunun için yetkililerden ve tüm halkımızdan Yiğit Ensar’ın yaşaması işçin destek bekliyorum” ifadelerini kullandı. 


Kamera/ Haber/ Halit Soytürk

img-7931.jpg

img-7934.jpg


 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.