Ahmed ÇITLAKOĞLU

Ahmed ÇITLAKOĞLU

Erdoğan’ın Gücündeki Sihirli Sır!

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da müthiş bir sır var!.. Büyüleyici bir enerji ve güç, lakin büyü değil!
 
O, kime sert baksa, karşısındakinin bacakları ve elleri titriyor, gözü şaşa kalıyor, kulakları sağırlaşıyor... Kim onunla tersleşse; tepetakla oluyor... Ona dokunan adeta çarpılıyor.
 
Onunla kimse mertçe mücadele etmeye cesaret edemiyor… Hileye teşebbüs etseler, bumerang gibi hileleri kendilerini vuruyor.
 
Erdoğan’daki bu sırrı nice kişiler hissediyor, lakin göremiyor, haliyle de çözemiyor.
 
Türkiye dâhilinde bugüne kadar iş adamından basın patronlarına, siyasetçisinden bürokratına kadar nice Erdoğan muhalifleri, çözümü onunla barışmakta buldular… Ve de isabetli hareketle huzura erdiler.
 
Erdoğan’la birlikte yola çıkıp bilahare onunla ihtilafa düşen ve muhalif olan siyasetçiler; kayboldular, unutuldular… Onunla birlikte olanlar; her dönemde yer buldular ve söz sahibi oldular.
 
***
Hızır gibi yetişen gizli el!..
Ne zaman Türkiye’de bir kriz belirtisi olsa, adeta gizli bir el anında yetişiyor, krizi bertaraf ediyor!
 
Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan ve Genel Başkanlığı nöbet değişimi sürecinde fitne bulutları dolaşmaya başlamıştı ki, 15 Temmuz Hızır gibi yetişti!
15 Temmuz darbe teşebbüsü, Davutoğlu fitne bulutlarını dağıttığı gibi Erdoğan’ın gücüne de güç kattı… Ona, erişilmez bir güç bahşetti!
 
 
 
Bu defa, 16 Nisan’a giderken… EVET’te sürpriz endişesi tartışılıyordu ki, Hollanda yetişti!
 
Hollanda’nın Bakanlarımıza, özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya Hanımefendiye ve Hollanda’da çalışan yurttaşlarımıza sergilediği insanlık dışı, barbarca tavırlar; gerek Avrupa’daki yurttaşlarımızın gerekse ülke insanımızın millî duygularını adeta kamçıladı, bilevledi…
 
Hollanda ve Almanya’nın, çirkin engelleme taktikleriyle HAYIR safında yer tutmaları; Ak Parti tabanındaki kafası karışık küskünlerle partili partisiz sair nice muhalifleri, EVET safında birleştirdi.
 
***
Yeni Türkiye, yeni Ak Parti dönemi…
16 Nisan’da EVET’in açık ara önde olacağı kuvvetle muhtemel…
17 Nisan’dan itibaren Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak artık; yeni Başkanlık sistemi, Güçlü Başkan ve istikrarlı dönem başlayacak.
 
Yeni sistemde seçim barajının ehemmiyeti olmayacağından muhtemelen baraj sistemi kaldırılacaktır... Baraj kalkınca siyasî partilerde bölünmeler başlayacak… Seçime katılacak parti sayısı artacak.
 
En büyük değişim muhtemelen Ak Parti’de yaşanacak…
Milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilat yöneticilerinin tavırlarıyla alakalı parti tabanındaki kararsızlık ve rahatsızlık; muhtemelen geniş tasfiye operasyonuyla giderilmeye çalışılacaktır.
 
***
“Ak Parti pirinci” içindeki “beyaz taşlar(!)” mutlaka temizlenmelidir…
Ak Parti, kurtarıcı gibi görülen kurtarıcılardan kurtarılmalıdır!
Hatta 16 Nisan öncesi böyle bir temizlik yapılacağı tüyosu sızdırılmalıdır.
Gönlü kırık tabanın beklediği, onların motivasyonunu tetikleyecek olan, maddi teşvikler değil böyle bir tasfiye mesajdır!
 
Bu temizlik operasyonu yapılmadığı müddetçe, ileride ne Erdoğan rahat edecektir, ne parti; fitne tehlikesinden emin olacak, ne de millet huzur bulacaktır!
 
Ak Parti pirincindeki beyaz taşlar temizlendiği takdirde, artık ne 15 Temmuz(!), ne Hollanda ve Almanya gibi abdestsiz ülkelerin tahrik eylemleri(!), ne de muhalefet partilerinin gülümseten söz ve eylemleri simidine gerek kalacaktır!
 
***
Bugüne kadar devlet kurumlarına sızan ve sızmaya çalışan sinsi emelli, maskeli tipler; Başkanlık Sisteminde Ak Parti’ye sızmaya, daha önce partiye sızmış olanlar partiyi terk etmemeye gayret göstereceklerdir.
 
Yeni dönem, maskeli tiplerle samimi dava erleri ve gerçek hizmet gönüllülerinin yarışacağı ve çatışacağı bir dönem olacaktır.
 
***
Başkanlık Sisteminde; Güçlü Liderle Güçlü Türkiye için… Tek Millet, tek Vatan için… Dâhilî ve haricî şer odaklarının, vatan millet, maneviyat düşmanlarının tuzaklarının bozulması için… Gönül gönüle, kalp kalbe, hep birlikte el ele; EVET, EVET, EVET…
 
“İkiyüzlü çıkarcı insanlardan uzak durmak çok zordur. Onlar yapmacık sevgilerini gösterip içlerinde kötülüğü saklarlar. Onları Hoşnut tuttuğun sürece sana sevgi duyarlar. Sen bir şeyler verdikçe, mutlu olurlar. Verili olmaktan geri kalırsan sana zehirlerini akıtırlar.” (Hz. Ali)
 
Vesselam…
20 Mart 2017 / 21 Cemâziyelahir 1438
Önceki ve Sonraki Yazılar