Ahmed ÇITLAKOĞLU

Ahmed ÇITLAKOĞLU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya arzuhâlimdir !

Sayın Bakanım!..
Sel felaketi münasebetiyle şehrimizde bulunduğunuz sürede vaktinizi otel odalarında ve kapalı salonlarda değil selzedelerin ve halkın arasında halktan biri olarak dolaştınız, halkı dinlediniz, Giresun’daki siyasetçi ve bürokratların performansını yerinde gördünüz…

Mütevazı haliniz ve takdire şayan hizmet aşkınız ve çözüm üretme maharetiniz için tekraren tebrikler ve teşekkürler…
***
Öyle ümit ediyorum ki, sizin bu samimi dostane tavrınız, iktidarın icraatlarından mağdur olan nice vatandaşların zat-ı alinize dertlerini anlatmalarına da vesile olmuştur!..

Belki de İl Özel İdaresindeki küçük operasyonunuz bunun bir neticesi olsa gerek!..

suleyman-soylu.jpg

Sayın Bakanım!..
Giresunlular misafirperver olduğu kadar kendine hizmet edenleri de takdir eder. Yeter ki ona güven duysun.

Vatandaş güven duymadığı için siyasetçiye de, bürokrata da derdini pek açmıyor, açmak istemiyor… Hatta CİMER’e de pek güven duymuyor… Zira oraya yapılan şikâyetlerin araştırılmasını şikâyet edilen makamların yapmış olması bu güveni sarsıyor.
***
Vatandaş derdini anlatacak, kendini dinleyecek ve çözüm üretecek makam ve yetkili arıyor.

Dertli vatandaş bu sebeple Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mitinglerde, yolda (nerede bulabilirse) ulaşmaya çalışıyor. Ve Cumhurbaşkanına ulaşabilen de derdine çözüm bulabiliyor. Ona ulaşamayanlar ise dertleriyle yaşamaya alışıyor.
***
Öyle tahmin ediyorum ki, faraza “Bana ulaşmak isteyen, derdi ve şikâyeti olan vatandaşlarımızla özel görüşeceğim, lütfen falan adrese müracaat etsinler” gibi bir açıklama yapacak olsanız, eminim ki yüzlerce kişi sıraya girecektir!.. 

Bunlardan biri de bendeniz olurum!..
***
Lütfeder ve zaman ayırabilirseniz, vatandaşın acizane şahsıma özelden gönderdiği bilgi ve belgeleri zat-ı âlinizle paylaşmak isterim!..
***
Allah yâr ve yardımcınız olsun…
Hürmet ve muhabbetlerimle…

Vesselam…
Ahmed Çıtlakoğlu
Bağımsız ve Bağlantısız Yazar
16 Eylül 2020 Çarşamba / 28 Muharrem 1442

Önceki ve Sonraki Yazılar