Orhan YAZICILAR

Orhan YAZICILAR

Ç.RİZESPOR TELAFI ETTİ!

 Demek ki istenince oluyormuş!. Geçen hafta kendi sahamızda Kasımpaşa’ya 3 golle kaybettiğimiz 3 puanın telafisini ligin en zorlu takımlarından olan Malatya’yı; Malatya’da 2-0 net bir skorla yenerek kendisini bir anlamda affettirdi.

Lig’in bitimine bir hafta kala son deplasman maçını kazanıp puanını 20’ye çıkaran Ç. Rizespor; kendi sahasında haftaya oynayacağı zorlu Fenerbahçe maçı öncesi moral bulmuş oldu.
 
Maça gelince: Ç. Rizespor çok iyi biliyordu ki; Malatyaspor geçen hafta İstanbul’da Beşiktaş gibi bir takımı 2-0 yenmiş ve bu maç bizim için ölüm kalım maçıdır. Buna göre oyun düzenini kurmuş ve oyuna çok temkinli başladı. Malatyaspor ise Beşiktaş’ı yenmenin sarhoşluğu içerisinde Ç. Rizespor’u sanki biraz hafife alırcasına; nasıl olsa rakip geçen hafta kendi sahasında 3 yemiş, moralleri de çok iyi olmayabilir mantığıyla oyuna başladı. Ama kısa süre içerisinde gördü ki; Ç. Rizespor hiç de o görüntü içerisinde değil. Akıllı hareketler yaparak erken golü buldu.
 
Golden sonra Ç. Rizespor skoru korurcasına top çevirmeye başladı. En azından ilk yarı gol yemeden galibiyeti korumanın hesaplarını yaptı. Defans ve orta sahayı çok akıllıca kullandı.
Ç. Rizespor ikinci yarı rakibi üzerine çekerek; oyunu dinlendirmeyi tercih etti. Bunda da başarılı oldu. Kaleci Gökhan her zaman olduğu gibi yine formda ve günündeydi. Hiç hata yapmadı. Kontratakla ikinci golümüzü Umar Aminu ile bulduk. Bu gol Malatya için her şeyin bitişini; Ç. Rizespor için ise 3 Puanın gelişinin sinyalini verdi. 
 
Sonuç olarak: Bu takımın ne zaman neler yapabileceğini kestirmek artık mümkün değil. Ancak bu zorlu deplasmandan alınan 2 gollü 3 Puan Ç. Rizespor’a serum etkisi yaptı. Bu maçta bir kez daha gördük ki; tüm futbolcular görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiler. Demek ki; istenince oluyor. Alın teri döken her bir futbolcumuza teşekkür ediyoruz. 
 
İnşallah; Fenerbahçe maçında bunun böyle devam etmesini diliyoruz..
 
Önceki ve Sonraki Yazılar