Orhan YAZICILAR

Orhan YAZICILAR

HADİ GEÇMİŞ OLSUN!..

Pazartesi Rize Yenişehir Stadında Ç. Rizespor Akhisar Belediyespor karşısında son bir final maçı oynadı.

Ç. Rizespor ‘’Şeref meselesi’’ mantığı ve düşüncesiyle tam zamanında ve yerinde final niteliğinde bir maç yaptı.

Yetti artık!.. Bitirelim bu kaosu diyerek çıktığı maçta, son derece istekli, azimli, gayretli, arzulu, kazanma adına adını ne koyarsanız koyun, ancak hatıralarda kalacak bir oyunla ve bu sonçula ligde kalan bir Ç. Rizespor izledik. Yani uzun bir ooooohhh çektik.

Liglerde her zaman futbol adına final bölümü çok önemlidir. Gönül isterdi ki bu böyle olmayıp; sezonun başından itibaren rahat bir yerde ligi bitirmek. Ama olmuyor işte!.. Her yıl bu kabus maalesef yaşanıyor. Ama çok şükür ki; ligin bitimine iki hafta kala bu korkulu bekleyiş son buldu.

Ç. Rizespor bu maça çıkarken çok iyi biliyordu ki; eğer galip gelemez de 3 puanı alamaz isek bedeli çok ağır olacaktır. Tüm yönetim, teknik heyet ve futbolcular bunun bilinciyle hareket ettiler.

Bu maç tüm senenin final maçı oldu. Düşünebiliyor musunuz? Bizim de bu çorbada bir tuzumuz olsun düşüncesiyle sezon başından beri gerek yazılarımızla; gerekse iyi niyetimizle ve de inancımızla Necati Hocamızı işlerin çok kötü gittiği haftalar sonrasında Rize Yenişehir stadının yeşil zemini üzerinde ihlaslı bir şekilde dualarımızı yaptık. Bunda da başarılı olduk. Çünkü

inancımızda; ‘’Dua en büyük güçtür’’ mantığıyla bunu gerçekleştirdik. İnanan inanır; inanmayan zaten hiçbir şeye inanmıyor. Varsın ona da inanmasın. Ama Türkiye bu olayı ibretle takip etti. Bu konuda şahsen çok mutluyum.

Maça gelince: Her maçta olduğu gibi bu maçta da Ç. Rizespor’u Kıweuke ateşledi. 45. Dak.da attığı akıl dolu nefis gol sayesinde soyunma odasına takım mutlu şekilde girdi. Kapanış golü olan Sercan’ın 3. Golü de çok akıllıca idi.

Ama her ne olursa olsun bu maçta görüldü ki, tüm futbolcular giydikleri formayı ciddi anlamda terlettiler. Keşke zaman zaman hep böyle olsaydı demek geliyor insanın içinden. Yine de çok teşekkürler.

Ç. Rizespor o gece sadece Akhisar’ı yenip, ligde kalmayı garantilemedi. Aynı zamanda Balıkesir ve Karabükspor’un da ligde veda gecesini gerçekleştirmiş oldu.

Şimdi kalan iki maçımıza ve özellikle de sahamızda son hafta konuk edeceğimiz büyük olasılıkla lig şampiyonu Galatasaray maçına Prestij için çıkacağız.

Şu noktaya dikkat çekmek istiyorum. Bu sezon Ç. Rizespor taraftarsız maçlara çıktı diyebilirim. Ama; inşallah seneye böyle kötü senaryolar yaşanmaz.

Ç. Rizespor’a şimdiden önümüzdeki sezonda başarılar dilerken; Tüm camiayı kutluyorum. Tebrik ediyorum.

Orhan YAZICILAR

Önceki ve Sonraki Yazılar