Orhan YAZICILAR

Orhan YAZICILAR

RİZE ARTIK AFFETMİYOR!

 Öncelikle şu tespiti iyi yapalım. Bu ikinci galibiyetiyle puanını 6’yaçıkaran Ç. Rizespor için; daha henüz ligin başı olduğundan ilerisi için hayati önem taşıyor.
Oyunun kalitesi ne olursa olsun, üç puan almak hakikaten çok önemliydi ve de güzeldi. Tribünlerin büyük bir bölümü cezalı olmasına rağmen, gelen 5.500 seyirci son derece mutlu olarak sahadan ayrıldı.
 
İlk yarı Ç. Rizespor iyi mücadele etti. Ancak; bulduğu bir iki gollük pozisyonu değerlendiremedi.
İkinci yarı çok daha etkili bir mücadelenin içine giren Ç. Rizespor, disiplinli ve aktif futbol ortaya koydu. Bunun semeresini 53. Dakika da sahanın yıldızı ve her zaman ondan gol beklediğimiz Samudio, Muhmmed Aborhu’nun düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı plase bir vuruşla Sivas’ın ağlarına gönderdi 1-0..
 
Ç. Rizespor bu golle artık bu iş burada bitti demeden ciddi şekilde mücadelesine devam etti. Sivasspor’un defansını iyice bunalttı. Bu defa Nill’in sağ taraftan gönderdiği güzel pasında Boldrin ceza sahasının içine kadar girerek bekletmeden vurdu ve durumu 2-0 ‘a getirdi.
 
Maçın son 15 dakikasında bu defa rüzgar ters esmeye başladı. Sivasspor karşısında baskı yedi. Rakip; oyuncu değişikliklerine giderek oyuna hamleler yaptı. Ve golü de buldu. 2-1..
Bu arada Ç. Rizespor önce tesislerde unuttuğu, sonrasında ise taksiyle aldırılan ve daha henüz oyuna ısınamadan talihsiz bir şekilde Fibula kemiği kırılan tek santrafor ‘’El Kabir en az 5-6 ay sahalardan uzak kallıp, futbol oynayamayacak. Kendisine çok geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.
 
Sonuç olarak: İkide iki yaparak puanını 6’ya çıkarması taraftarı için mutluluk vericiydi. Displinli oyunlarıyla şimdilik gönüllere takt kuran tüm futbolcuları kutluyoruz. Ayrıca yönetim ve Teknik heyeti özverili çalışmalarından ve takıma çok ciddi katkılarından dolayı, onları da tebrik ediyor, başarılar diliyorum
 
Önceki ve Sonraki Yazılar