Orhan YAZICILAR

Orhan YAZICILAR

ŞEYTANIN BACAĞI ŞİMDİLİK KIRILMIŞ OLDU...

Ç.Rizespor; üzdü, üzdü, bekledi bekledi ve nihayet 12. haftada hem iyi futbol, hem de gol yemeden net bir skorla 2-0 galip geldi. Bu tüm futbolcular, yöneticiler ve seyircisi adına büyük sevinç ve mutluluk vesilesi oldu.
Gerçi, geçen hafta Trabzon'da iyi futbol ortaya koymuştu. Ancak şanssızlık ve beceriksizliği yanında, biraz da hata yaparak mağlup olmuştu.
Ç. Rizespor'un başına Hamza Hamzaoğlu geldikten sonra; takım da gözle görülür, elle tutulur gelişmeler olmaya başlamıştı. Takımda birlik, beraberlik, samimiyet, kaynaşma ve yardımlaşma yok denecek kadar azdı. Hamza Hamzaoğlu aşağı yukarı bunu sağladı. Bu maçta net bir şekilde bunu gördük.

Maça gelecek olursak:
Bu maçın mutlaka kazanılması gerekiyordu. Herkes bunun bilinciydeydi. İyi bir kadro ile oyuna başlandı. Ç. Rizespor İlk yarı topu yerden oynayıp, iyi pas yapıp, rakibe alan bırakmadı.Bunda da son derece başarılı oldu. Baskılı oynayan Ç. Rizespor nitekim 11. dakikada son haftaların formda futbolcusu Selim Ay ceza sahası içerisinde kafayla topu Alanya ağlarına gönderdi. Bu gol moral motivasyonu daha da artırdı ve de takımı kamçıladı.
21. dak. Boldrin' nın sert şutu direğin dibine çarparak dışarı çıktı. 
İlk yarı hem güzel futbol, hem de 1-0 üstün moralıyla soyunma odasına gitti.
İkinci yarı Ç. Rizespor oyuna biraz tutuk başladı. Alanya sert futbolu tercih ederek, Ç. Rizespor'u yıldırmayı tercih etti. Bunda başarılı olamadı. Çünkü aynı sertliği RİZESPOR'DAN görünce tırsmaya başladı. Hakem Fırat Aydinus'da buna müsade etmeyince, Rizespor o; 15 dakikalık Alanya baskısını kırmış oldu.
İkinci yarı daha henüz üç dakika önce oyuna dahil olan Kevin Dabo, mükemmel çalımlarla Alanya ceza sahasına daldı ve düşürüldü. Hakem terettütsüz penaltı noktasını gösterdi.Tabii ki bu Penaltının atışına Boldrin hiç yaklaşmadı. Çünkü o konuda sabıkalıydı. Sahanın iyilerinden Damjan Dokoviç penaltıyı kullandı. Durumu 2-0'a getirdi. Bu haftalar sonra alınamayan üç puanın alınmasına yeterli oldu.
Sonuç olarak: Daha henüz bu galibiyetle ligde bizim için hiç bir şey değışmiş değildir. Bu daha henüz başlangıç. Seri devam etmelidir. Aksi halde iş ciddiyetini koruyor. Halen entübe durumu devam ediyor. Ama iyi sinyaller de gelmeye başladi. İnşallah böyle güzel oyunlar ve iyi sonuçlar almaya devam ederiz. 
Acil olarak temennimdir.


Önceki ve Sonraki Yazılar