Recep KALCIOĞLU

Recep KALCIOĞLU

Ç.Rizespor son maçlarda inanılmaz bir boşluk yaşıyor

Sezon başı transferlerin geç gelişi takımın tamamının hazırlık kampında hazırlanamamış olması neticesinde bu sonuçlar olabiliyor.
Avrupa kuplarına katılan takımların hazırlıklarına erken başlaması transferlerini erken yapması sonucunda ligdeki diğer takımlardan daha hazır durumda olması arada fark doğuyor.
Takımlar neden bir ay önce hazırlık kampına girerler oyuncuları kaynaştırmak hazırlamak, her ne kadar hazır oyuncular alsınızda hazırlık kampın katılmayan oyunculara düşüşle yaşanabiliyor.

Dolayısıyla kalite farkı dersiniz tamamda, bir takım mücadele eder takım oyuncularına güç olur kondisyon olur maalesef bu Ç.Rizespor takımda yok diğer lig takımlarının da çoğunda yok, çünkü takımlar henüz hazır duruma gelememiş.
 Oyuncu çalım yapmak için topu atıyor kendi gidemiyor, rakip oyuncu basınca oyuncu düşüyor ikili mücadelelerde çok güçsüzler.
Ç.Rizespor takımı oyuncuları da rakibi gözlerine çok büyütmüşte olabilir çünkü aldıkları her topu rakibe verip baktılar, iki top yapamadılar sanki bu sahalarda yabancı gibi oynadılar oyuncularda bir teslimiyet korkaklık vardı.
Ç.Rizespor bu değil, olacak şey değil bu kadar rakip oyunculardan da korkmak olmaz alınan her topu rakibe vermek sorumluluk almamak top benden gitsin kime giderse gitsin anlayışı olmamalıydı,  maç başlamadan Ç.Rizesporlu oyuncular teslim oldu.
Kaydedilen farklı bir maç var tamam dünyanın sonu değil bir kaza geçirdiğini düşünerek önüne bakarak daha iyi hazırlanarak yola devam etmelidir Ç.Rizespor takımı.
Bu genç dinamik bir takım eğer hazır olabilseydi bu gün başka şeyler de konuşabilirdik.
Baktığımızda bu lig için henüz hazır olmayan birçok oyuncunun olduğu ortada, transfer bitmeden de bunlardan bahsetmıştık. Orta sahada altı ve sekiz istenilen düzeyde değil, sağ bek, sol bek, sol stoper, santrafor keza öyle, bu oyuncularla bu işin zor olacağını söylemiştik.
Ancak geldiğimiz noktaya baktığımızda da oyuncular mücadele eder mücadele yok ayağa kafa koyma yok yok yok yok futbol adını hiç bir şey yok..
Baktığımızda Ç.Rizespor son maçlarda inanılmaz bir boşluk yaşıyor, bir bırakma bir düşüş olduğunu görüyor özellikle bazı oyuncuların ilk maçlarda oynadığı üst düzey futboldan eser göremiyoruz, bu oyunculara ne oldu İlhan hoca bu oyuncuları takıp edin bunlar gece hayatına mı takılıyor bu kadar düşüş olmaz. 
İlhan hocanın da maç sonrası yaptığı açıklamalar doğru değildi çaresiz kaldım falan filan hoş şeyler değil, hele hele İlhan hoca gibi bir hoca için yakışık almayacak açıklamalardı.
 Bizim bildiğimiz İlhan hoca cesur hiç bir zaman rakip güçlüydü bahanelerine sığınmazdı tabı baç sonrası sıcağı sıcağına bu acıkmalar bir kırılma anıda olabilir bir anlık bir şey sonra pişman olduğuna inanıyorum. 
 


Önceki ve Sonraki Yazılar