Recep KALCIOĞLU

Recep KALCIOĞLU

Ç.Rizespor’un hızlı oyunu baş donduruyor

Ç.Rizespor süper lig yolunda Gençler birliği karşısında zorlanmadan kazandı.
Bülent hoca ideal on birine yakın bir on birle maça başladı ilk yarı dört dört bir bir oynadı. ikinci yarıda sol bek Alberk’ı oyundan alark ,oyun stoper Bahadırı alarak  ikinci yarıda defansı üçledi,oyunun   bir kısmında üç beş ikiye dondu, ilerleyen dakikalar sonrasın da maça başladığı dörtlü defansla oynadı.Bülent hoca oyun içinde oyunlar denedi Am’lton'u serbest oynattı sonra Amilton’u sağ kanada aldı, Bolasie’yı serbest oynattı genel olarak Ç.Rizespor futbol adına seyir zevki verdi.
Bülent hocanın Koray ve aydın değişikleri doğrusu beni korkuttu maçın sonları olması ve Ç.Rizespor takımın skoru korumak için oynamamsı önde basması önde oynaması defansa çok iş bindirmedi.
 Baktığımızda Gençler birliği acık futbol oynadı oyunu çirkinleştirmedi hedefleri puanlarla dönmekti, Ç.Rizespor kapanmayan rakipleri karşısında kazanmak için zorlanmıyor, ancak bu müsabakada kalesine çok kolay goller yedi.

Gençler birliği müsabakasındaÇ. Rizesporlu oyuncular çok istekliydi iyi mücadele ettiler hızlı oynadılar.
Ç.Rizespor’un bir özelliği de oynadığı hızlı oyun hızlı oynayınca, Ç.Rizespor’un hızlı oyunu baş donduruyor, Ç.Rize takımı sezon başından bu yana zaman zaman hızlı oyunu çok iyi uyguluyor günümüz futbolunda çabuk tempolu hızlı oyun bir futbol takımı için etkili oluyor olumlu sonuç alıyor.
Geldiğimiz noktaya baktığımızda Alper takımının dinamosu, altığı toplar, klâs çalımları ve paslarıyla hücum oyuncularına atığı toplarla klâsını konuşturuyor.
Alper ile buluşan top her zaman tehlike arz ediyor, oyunun her yönünde var topla topsuz ofansif ve defansif, yarı alanından aldığı toplarla çabuk ve dikine pasları ve dikine topla gidişleriyle attığı her top akıl doluydu,  sekiz numara pozisyonuna oynamasına rağmen oyunda etkili bir oyun ortaya koydu adam eksiltti ters toplar attı oyunu adeta bir yönetmen gibi yönetti, Alper’i saymakla bitiremeyiz, Alper’e kırk bin kere maşallah demeden de geçemeyeceğiz. 
Amilton, ele avuca sığmıyordu takımın ataşıydı çok çalıştı inanılmaz formunun üstündeydi rakibin defasını fena hırpaladı golde buldu.
 Mithat çok çalıştı çok istekliydi sağ kanadı iyi kullandı, Sinan defansın kalesiydi ileri cıktı gol attı gollere bir golde de payı vardı. 
Ogün Ç.Rizespor’un hızlı oyununa hız kattı orta saha için çok yönlü oyuncu aslında şimdiden Ogün Ç.Rizespor’a alınmalıdır.
Baktığımızda Ç.Rizespor takımın klas oyuncuları var futbolda bir laf vardır atanınla tutanın iyi olacak Ç.Rizespor takımının atanları çok olduğundan, kaliteli ayaklar yeri geldiğinde maç alabiliyor, rakip defans oyuncularına ecel terleri döktürebiliyor.
Genel olarak baktığımızda Ç.Rizespor takımı maç oynadıkça daha iyi oynuyor ve bu yoldan dönmesi mümkün değil bu oyuncular bu noktayı yakalamıştır birakmaz, şimdiden süper lig hayırlı olsun diyebiliriz.
Gençler birliği maçından sonra ben şahsen ligin bitmesine bir futbol sever olarak üzülüyorum çünkü lig biteceği için üzüntülüyüz Ç.Rizespor’u biraz daha seyretmeliydik diye düşünenlerdenim. 
Sezon başından bu yana kamuoyunda Bülent hocayı eleştirenlere rağmen yönetimin işine bakıp icraatlara bakarak hocanın arkasına durması ve ara transferde yapılan nokta transferinde zaten süper lig hayırlı olsun dedirtti. 
Bu yolda okuyanların ve takıp edenlerin bildiği gibi Bülent hocanın yaptıklarını savunanlardan da biri bizdik, bu noktada mutluyum çünkü doğruları gerebildik, Ç.Rizespor’un hedefinden doğru yolda olduğunu fark ettik.
Dolayısıyla bu noktada Bülent hocayı yeri geldiğinde eleştirdiğimiz noktalarda oldu belki hocanın bireysel hatalarından dolayı kaybedilen puanlar oldu, ancak hocanın doğruları daha çoktu, kaybedilen puanların kazanılan puanlar daha çoktu hatasız kul olmaz, doğrular fazla olunca zaten kazanıyorsunuz ve gelinen nokta bunu gösteriyor.

Geldiğimiz noktaya baktığımızda Ç.Rizespor takımı şampiyonluğa oynuyor türbinlerde az sayıda taraftar, tabı bu görüntü üzücü biz Rizelilere yakışmıyor Samsunspor taraftarına bakın bir de bizim taraftara bakın. Tamam, Samsunun nüfusu bizden çok ama onları stadyumu onlara göre, bizim stadyumumuzda bize göre ama gel gör ki türbinler boş.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar