Ahmed ÇITLAKOĞLU

Ahmed ÇITLAKOĞLU

Darbeci medya hesap verecekti hani, ne oldu?..

28 Şubat darbesine zemin hazırlayan darbe işbirlikçisi ve sözcüsü medyadan neden hesap sorulmadı?..

24 yıldır sorulmayan hesap ne zaman sorulacak?..

Yoksa hiçbir zaman hesap sorulamayacak mı?..
***
Darbe işbirlikçisi medya ve kalemşorlarının halkı tahrik, hükümeti tehdit, askeri tahrik eden; “Erbakan geriyor”, “Çık dışarı”, “Paşa’nın öfkesi bir boşalmadır”, “Hoca’yı göndermek artık vacip oldu”, “Sokakta hiddet var”, “İrtica PKK’dan tehlikeli”, “Gerekirse silah bile kullanırız” gibi attıkları manşetleri yanlarına kâr mı kalacak?..

medya-1.jpg
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan bir tarihlerde diyordu ki: “Attıkları manşetler ve yaptıkları konuşmalarla 28 Şubat’a zemin hazırlayan darbe işbirlikçisi “sendikalar, iş dünyası (o dönem ‘Beşli Cete’ mi ne diyorlardı) ve medya da hesap verecek… Yargı bu işin sivil kanadının hangi boyutta olduğunu ortaya çıkartacak… Süreçte neler yapıldığını biliyorsunuz. Ama bunlara hiç mi hiç dokunulmadı şu ana kadar. Tamamen es geçildi. Şimdi gündeme gelecektir… Köşelerinden çok rahat indirenler bindirenler vardı. Adaletin tecellisinden başka bir şey istemiyoruz.” 
***
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerini gazeteler 1 Mart 2018’de manşetten veriyorlardı…
***
O tarihte bizler de “28 Şubat mağdurlarını teselli edecek, darbe şakşakçılarının keyfini kaçıracak, hâlâ darbe hayalleri kuranların ümitlerini söndürecek yeni bir dönem başlıyor…” diye sevinmiştik.
medya-12.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerinin üzerinden 3 yıl geçmiş olmasına rağmen, üstelik Başkan Erdoğan’ın iktidar olarak en güçlü olduğu bir dönemde 28 Şubat’a zemin hazırlayan darbe işbirlikçisi 5’li çetelerden ve medyadan hesap sorulamamış olması nasıl yorumlanmalıdır?..

Bu medyanın ve sair çetelerin arkasında İktidardan daha güçlü bir güç mü vardır?..

Gerekçe ne olursa olsun, bunlara hesap sorulmaması, sorulamaması; günümüzde ya da gelecekte benzer darbecilere zemin hazırlanmış ve prim verilmiş olmaz mı?
***
28 Şubat’ın sene-i devriyesinde merhum Erbakan’ı rahmetle yad ederken, o gün yapılan haksızlığı gündeme taşırken, darbecileri ve işbirlikçilerini sözde lanetlerken; darbeyi hazırlayanlardan hesap sorulmaması tezat teşkil etmez mi? 
***
Zamanında verilmeyen adalet, adalet değil adaletsizliktir.

Vesselam…
Ahmed Çıtlakoğlu
01 Mart 2021 P.tesi / 17 Receb 1442
 

Önceki ve Sonraki Yazılar