Ahmed ÇITLAKOĞLU

Ahmed ÇITLAKOĞLU

Genç Polis Teşkilatı 177 Yaşında!..

Türk Polis Teşkilatı, 350 bin civarında personele sahip güzide ve köklü bir kuruluşumuz… 
10 Nisan 1845 (12 Rebîu’l-Evvel1261); Türk Polis Teşkilatının doğum günü…
10 Nisan 2022; Türk Polis Teşkilatını 177. Yaş günü…
***
Canlılar yaşlanınca, ihtiyarlayınca enerji ve güçlerini kaybederler.
Kuruluşlar ise yaşlanınca edikleri tecrübeleriyle faaliyet güçlerini daha da artırır ve gençleşirler.

177. yaş günü kutlayan Polis teşkilatımız da ilerleyen yaşına rağmen alt yapısını modern çağın teknolojisine göre donatmış, tecrübeli personeliyle donanmış, motivasyonu yüksek, enerjisi yerinde, diri ve genç bir teşkilat!..

Dahası Eski Türkiye’nin tepeden bakan, burnundan kıl aldırmayan müdür ve amirlerin yerlerini Yeni Türkiye’de Bakanından Genel Müdürüne, İl müdürlerinden Amirlerine, masa başındaki sivil memurundan arazideki üniformalı polisine kadar topyekûn milletiyle kucaklaşan, kendilerini halktan biri gibi gören, hizmet aşkıyla yanan güzide bir teşkilat… 

polis-teskilat.jpg
Kuruluş yıl dönümleri, sade, klasik kutlama mesajlarıyla geçiştirilmemeli; bir iç muhasebenin yapılmasına vesile olmalı… Güzellikler takdir ve teşvik edilmeli… Eksiklikler, olumsuzluklar, dert ve sıkıntılar gündeme taşınmalı.

Bu kutlama günleri aynı zamanda, operasyonlarda ve çalıştığı birimlerde başarılı olan personelin ödüllendirildiği günler olmalıdır.
***
Fedakâr ve cefakâr Türk Polisi; bu milletin öz evlatlarıdır.
Türk Polisi; terör örgütlerinin, hak ve hukuk cellatlarının, ahlâk ve namus düşmanlarının korkulu rüyasıdır…
Türk Polisi; can, mal ve namus emniyetinin tesisi ve huzurun temini hususunda milletimizin güvencesidir…

Milleti için kan ve ter dökmeyi şeref addeden kahraman polisimizin derdi; bizim derdimiz, kederi; bizim kederimiz, sevinci; bizim sevincimizdir.

Aziz milletimizin can ve mal emniyetinin tesisi ve huzuru için, mesai mefhumu gözetmeksizin üstün bir vazife aşkıyla hizmet veren, bir nevi güvenliğimizin sigortası olan Polis Teşkilatımızın fedakâr, cefakâr ve kahraman mensuplarının 177. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun…

Vazife başında şehit olan emniyet mensubu kardeşlerimize rahmet, kahraman gazilerimize acil şifalar, emekli kardeşlerimize sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler, vazife başındaki kardeşlerimize sıhhat ve afiyet içinde hayırlı hizmetler diliyoruz.
***
“Öyle Ucuz Değil Gül Koklamak… Gül Tutan Ele Diken Batmalı…  Bir Aşka Gönül Veren O Aşkın Kapısında Yatmalı!”  (Necip Fazıl)

Vesselam…
Ahmed Çıtlakoğlu
10 Nisan 2022 Pazar / 09 Ramazân 1443 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar