Ahmed ÇITLAKOĞLU

Ahmed ÇITLAKOĞLU

Tapu dairesinde eziyet veren hizmet!..

“Hizmeti düzene sokmak için başlayan randevu sistemi, pandemi süreci bahane edilerek neden hizmeti yok eder hale getirildi?”
***
Vatandaşın feryadı: “Giresun Tapu Müdürlüğü’ne geldim. Bekleme salonu boştu. Danışma’daki tek memur da bir bayanın evrakını alıyordu. Sıra bana gelince evrakı bırakıp çıkarken, İlgili memur:
— Bir dakika beyefendi, böyle evrak almıyoruz. Web sayfamızdan randevu alacaksın.
— Memur bey ne randevusu, sırada adam yok, iş yok, yoğunluk yok.
— Pandemi döneminde böyle oldu. Başka türlü işlem mümkün değil.”
***
Neymiş: Pandemi döneminde sırada bekleyen kimse olmasa da RANDEVUSUZ hizmet verilmiyormuş!..

 res.jpg
***
Vatandaşı feryadı devam ediyor: “Bekleme salonunda bir köşeye oturup iyi kullandığımı düşündüğüm telefonumla randevu almaya çalışırken bir yandan da benden sonra gelen akıllı telefon ve internetten bihaber olan vatandaşlara da memurun aynı web sayfasından randevu almaları gerektiğini söylediğini duyuyor ve vatandaşın kiminin dudak bükerek “web sayfası ne ola ki” der gibi baktığını görüyordum.

Yaklaşık yarım saat uğraşmama rağmen randevu alamadan eve döndüm… Kendi kendime:
“Hizmeti düzene sokmak için başlayan randevu sistemi, pandemi süreci bahane edilerek neden hizmeti yok eder hale getirildi? Vatandaşa neden bu eziyeti layık görüyorlar?” diye düşünmeden edemedim.”
***
Feryat eden vatandaş, (yanılmıyorsam) AK Parti teşkilatının ildeki kurucularından, yönetim kurulunda hizmet veren, milletvekili aday adayları arasında yer alan, üniversite mezunu hasbî bir gönül eri!..
***
İmdi, bu hadisede esas sorgulanması gereken husus: 
-    Üniversite mezunu, AK Partili bir gönül eri alamadığı bir devlet hizmetine böyle feryat ediyor ise; acaba sesini çıkartamayan, derdini anlatacak dermanı olmayan gariban vatandaşların feryadı nasıldır?..
-    Tapu Dairesindeki bu randevu uygulaması acaba sadece Giresun’a mı özeldir, yoksa her vilayette uygulanan bir genel uygulama mıdır?..
-    Diğer bir ifadeyle Giresun’daki bu uygulama il müdürlüğünün kendi inisiyatifiyle yapılan bir uygulama mıdır, yoksa bu uygulama Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü) talimatıyla mı yapılmaktadır?..
-    Dahası acaba bugüne kadar Giresun Valiliğine bu hususta hiç şikâyet ulaşmamış mıdır?..
-    Yoksa bu meselenin çözümü için de Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir talimat mı beklenilmektedir?
***
“Hangi vali birine zulmeder ve o zulüm bana şikâyet olunur da; ben o zulmü ortadan kaldırmazsam; o kimseye ben zulmetmiş ve adaletten ayrılmış olurum.” (Hz. Ömer)

Vesselam…
Ahmed Çıtlakoğlu
23 Mayıs 2021 Pazar / 11 Şevval 1442 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar