Ceyhun KALENDER

Ceyhun KALENDER

HAYDİ GENÇLER SPORA…

Rize Belediye başkanı Sayın Rahmi Metin'den talebimizdir.
Yaklaşık 14 aydır evlerde kapalı kalan özellikle çocuklarda ve gençlerde aşırı kiloya bağlı olarak bazı sağlık sorunları ortaya çıktı. 
17 Mayıs itibariyle kısıtlamalar bitti, vatandaşlar park ve bahçelere akın etti.

Spor salonları, halı sahalar kapalı. Gençler spor yapmak istiyor. Sahilde yapılan yürüyüş alanları, bisiklet yolu çok önemli. Sayın başkanın spor alanlarına yönelik çalışmalarını takdir ediyoruz.
Son zamanlarda basketbola büyük bir yönelim var.  Ancak basketbol sahaları yeterli değil. Mevcut potaların bir kısmı kırık ve file yok.
Sayın başkandan talebimiz; park ve bahçelerdeki potaların onarılması, file takılması, yeni basketbol sahalarının yapılmasıdır. 
Ayrıca yaz tatili süresince bütün okul bahçelerindeki potaların ve diğer spor araçlarındaki eksikliklerin giderilmesini istiyoruz.

ceyhun.jpg
Elbette ki sayın başkanın da bu konuda planları vardır. Ancak yoğun iş temposu içinde gözünden kaçma ihtimaline karşı biz de vatandaşlık görevimizi yapmak istiyoruz.
Salgın döneminde insanları kapalı alanlardan uzak tutmak, sağlıklı yaşam sürmelerine katkı sağlamak için açık hava etkinliklerinin desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz.
Bu sadece benim talebim değil. Bugün sahilde basketbol oynayan geçlerle konuştuk, basketbol oynadık. Bütün gençler spor alanları istiyor. Basketbol sahaları yeterli değil. Sahildeki basketbol sahasında gençler dönüşümlü olarak spor yapabiliyor.
Ne zaman biteceği pek belli olmayan bu salgın döneminde gençlerin üzerindeki bütün yorgunluğu, baskıyı sporla atması mümkündür. Bu aynı zamanda bilimsel bir gerçektir.
Bu sebeple, belediye ve spor il müdürlüklerinin de desteğiyle birçok alanda turnuvalar düzenlenmeli, gençlerin fiziksel, sosyal ve psikolojik kayıpları giderilmelidir.
Ülkemizin geleceği bedenen, ruhen ve psikolojik olarak sağlam bir gençliğin omuzlarında yükselecektir.
Ceyhun Kalender
Handüzü Yaylası
Kültür ve Tabiat Varlıklarını
Koruma Derneği


Önceki ve Sonraki Yazılar