Orhan YAZICILAR

Orhan YAZICILAR

RİZESPOR’U ZOR GÜNLER Mİ BEKLİYOR?..

 Dün akşam saatlerinde Rize’de her iki takımında kazandıkları her topta hücumu düşündükleri, ancak Ç. Rizespor’un rakibine oranla daha organize olmuş ve güzel bir futbol ortaya koydu diyebiliriz.
Seri ve çabuk pas yaparak rakip alanda çoğalan, karşı taraftan dönen topları toplayıp kesen Ç. Rizespor ilk yarıda aradığı gölü bir türlü bulamadı.
 
Ç. Rizespor ilk yarıda rakibine oranla çok daha üstün bir futbol oynarken, en azından görünen buydu. Ancak öyle çok net gol pozisyonuna da girebildi diyemeyiz. Üçüncü alan dediğimiz gol pozisyonunda hiçbir varlık gösteremedi.
 
İlk yarının 41. Dakikasında Göztepeli Berkan’ın ortasında Milli kalecimiz Gökhan Akkan gelen topu büyük bir acemilikle elinden kaçırdı. Napoleoni’nin şutunu kale içerisinde Vetrih elle çıkardı. Hakem Abdulkadir Bitigen tereddütsüz önce penaltıyı verdi sonrasında da kırmızı gösterdi. ‘’VAR’’ bu kolay pozisyonu ancak 4 dakikada çözebildi. Pozisyon öncesinde çok net ofsayt vardı. Yan hakem bunu gözden kaçırdı. ‘’VAR’’ın ilk defa ‘’VAR’’lığı ortaya çıkınca verilen penaltı ve kırmızı kart kararı haklı olarak iptal edildi.
 
 Ç. Rizespor ikinci çok vasat bir futbol ortaya koydu. Orta saha ve defans hücuma katkı bir nebze de olsa sağladıysa da, golcüsü olmadığı için gol pozisyonuna da giremedi. El Kabir’in ciddi sakatlığı ve sahalardan uzun süre uzak kalacak olması, Ç. Rizespor’un mevcut şekliyle iyi bir golcüsünün olmayışı işi iyice zora soktu.
 
Bu gelecek haftalar içinde geçerlidir. Ç. Rizespor bu şartlarda ilk yarıda ne kadar fazla puan toplayabilirse o derece karlı çıkacaktır.
 
Stepoviç denen adamı golcü diye almışlar. Bu maçta gördük ama, kendimizi gülmekten beri alamadık. Adam 70. Dakikada oyuna girdi. 24 dakika oyunda kaldı. 2 ya da 3 kez ancak topla buluşabildi. Onları da nasıl kullandı doğrusu göremedik. Bu adamdan santrafor olmaz. Demek ki golcün yok!.. Orta sahanda bir şefin yok!.. O zaman mevcut kadronu en rantabl olarak kullanacaksın.
 
Sonuç olarak: Lig’in ilerleyen haftalarında tüm takımlar güçlerini dengelemeye çalıştılar. Nerdeyse zayıf takım  yok gibi. Artıkf takım, güçsüz takım diye bir kavram kalmamıştır. Anlayacağınız bundan sonra papuç pahalı. Gelecek hafta kendi sahamızda Antep’i konuk edeceğiz. Çok zor bir maç olacak. Bu maçın tedbirlerini alıp, sıfır hata ile oynayıp 3 puanı almamız gerekir. 
İnşallah öyle de olur….
 
Önceki ve Sonraki Yazılar