Recep KALCIOĞLU

Recep KALCIOĞLU

Ç.Rizespor doğru yolda

Musabakada her iki takım iyi mücadele ederek oynadı, Ç.Rizespor rakibe oranla daha baskılı idi sağlı sollu ataklar denedi, rakipten kaptığı toplarla hızlı oyunlar ve rakip kaleye çıkışlar denedi kontrollü elinden bırakmadı.
 İlk yarının sonlarında Ç.Rizesporlu oyuncular rakipten kaptığı topla hızlı çıkarak golü buldu. İkinci yarıda oyunu elinde tutarak kontrolü oynamaya çalıştı ve başarılıda oldu müsabakadan galip ayrıldı.
Baktığımızda müsabakada her iki takımında henüz hazır olmadığını gördük,Ç.Rizespor takımı transfer noktasında geç kaldı ancak hazır oyuncular nokta transferler yaptı..
Ç.Rizespor ligin yeni takımı yeni kurulmuş bir kadrosu var dolayısıyla zaman bu takımın ilacı olabilir.
Baktığımızda Ç.Rizespor takım olmuş takımda bir takım havası bir birliktelik var galibiyet sonrası oyuncuların bir birine sarılması sevinci yaşaması harikaydı takım huzur içinde olduğu birlik beraberlik sinyali verdiği olumlu bir durum.
 Her ne kadar transferde geç kalmışsıda ortada bir takım oyunu var sahada bir takım görüyoruz bu ilerisi için çok önemli bir nokta.
Geldiğimiz nokta ya baktığımızda gecen sezondan bu yana ara transferi yönetimin yapığını bir yönetici arkadaşla tanıştığımda öğrenmiştim, hatta arkadaş inanmamıştım bu transferleri yapacak kadar yönetimde futbolu bilen var mı diye sorumuştum var olduğunu söylemişti, neticede bunu doğruluyor.
Dolayısıyla da gecen sezona ara transfer ve bu seneki hoca transferi ve nokta transferler genç oyuncuları takıma katma kolay değil hem bu gün hem gelecek adına iyi takım kurulduğunu görüyoruz.
Ç.Rizespor’da herkes işini yapıyor başkan yönetim susmuş harıl harıl çalışıyor hoca işini yapıyor oyuncular keza öyle yanı sonuçta Ç.Rizespor takımı iyi yönetiliyor.
Geldiğimiz noktaya baktığımızda yapılan transferlerin çoğunda takıma katkısı olan oyuncular alındı ancak hala takımın eksikleri var en azında santrafor bölgesi on libero bölgesi sağ bek sol bekte ağlıyor gibi ancak son maçta iyi oynadılar stoperin durumu nedir tam olarak bilemiyoruz onu da hoca bilir yanı bu takım en az beş oyuncu daha gerekiyor.
Geride kalan dört maç sonrasında Alanya maçında sağ bek Taha ile bu iş olmaz bu takıma mutlaka sağ bek alınmalı düşüncesindeydim ancak Karagümrük müsabakasında Taha daha iyi oynadı, sol bek İbrahim keza öyle idi son maçta daha iyi oynadılar yanı maç oynadıkça üzerine koyarak oynuyorlar.
Stoperlere takviye şartı Mocsi alındı tam isabet oldu Mocsi gibi bir sol stoper olsa kötü olmaz düşüncesindeyim. Son müsabakada Emir Han kötü oynadı diyemeyiz ancak yeterlimi tabı onu da hoca daha iyi bilenlerden.
Orta sahada mevkisi olmadığı halde elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan iyide oynayan bir I.Olawoyin var tabı bu oyuncun on liberoda veya sekizde oynaması takımın hücum gücünde eksiklik veya alternatif noktasını azaltıyor mutlaka on liberoda oyuncu alınmalı. Mithat ‘kırk bin kere maşallah takımın dinamosu geçen  yıl hoca nerde oyna derse oynadı, bBu sezon yine sahada her şeyini ortaya koymaya çalışıyor  tam bir görev damı ,Mithat içinde on libero alınırsa daha fayda sağlar mutlaka on libero alınmalı.
Hocumda D.Varesanovic maç oynadıkça daha iyi ,solda   A.Zeqiri’ye hayran kaldım son maçta iyi değildi ancak çok üst düzey bir oyuncu , sağ hücumda G.Sauerbeck’tan henüz bir şey anlamdık ancak kumaşı kötümü değil topsuz oyunda iyi topla iyi değil inşallah maç oynadıkça daha iyi olacak.Santrafor bölgesinde oynatılan Benhur tabı kanat da oynayan bir oyuncu ancak üzerine koyarsa gelişirse santraforda da oynar Burk tipinde bir santrfor olabilir bunu zaman gösterir Benhur bu haliyle bu takım santrafor olması yetersiz mutlaka takıma santrafor alınmalı. Son olacakta kaleci ve kaptandan bahsetmek istiyorum Gökhan bu sene kalede adeta buyuyor çok iyi durumda böyle giderse milli takımın dahi kalesini alabilir kendisine kırk binlere maşallah diyoruz.
Geldiğimiz noktaya baktığımızda Karagümrük maçında kulübede alternatif oyuncu yokluğu yaşandı hoca mecburen oyun iki stoper alarak oyuncu değişikleri yaptı az kalsın maç gidiyordu böylede bir durum var, şu milli arada transferlerin sonuçlandırılması çok iyi olur, bir aksilik bir sakatlık olduğu taktirde ilk on birde sıkıntı yaşanacağı ortada.

Baktığımızda Ç.Rizespor yönetimi iyi çalışıyor sezon başında tokta atışı yaparak işe başlamış, geç kalınmasına rağmen nokta atışları ve geleceğe yönelik transferler devam ediliyor, genç dinamik koşan basan savaşan bir kadro kuruluyor. Ç.Rizespor doğru yolda diyebiliriz 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar