Recep KALCIOĞLU

Recep KALCIOĞLU

Ç.Rizespor Rengarenk

Konyaspor Ç.Rizespor Müsabakasını ara ara telefondan izleyebildim. Baktığımızda sezon başında da bahsetmiştik Ç.Rizespor takım olma havasında ışık varıyordu, dolayısıyla bu ışık üzerine koyarak yanmaya devam ediyor.
Ç.Rizespor’da sanıyorum yönetimin mi hocamı bilmiyorum ama bir proje oluşturulmuş ona göre takım kurulmaya başlanmış. Yapılan transferler ona göre yapılmış her transfer alınmış projenin içine olculu bıcılı olarak oturmuş yapılan transferlerin nerdeyse yüzde sekseni öyle görünüyor.
Konya müsabakasına İlhan hoca kazanan takımını bozmadan müsabakaya başladı oyunu gidişatın göre değişikleri yaptı.

Gözle görülen önemli oyuncu hamleleri yaparak maçı son dakikada olsa da oyunu lehine cevirdi.
Yaptığı değişiklerin üçünde gollere payı var bir oyuncu penaltı aldı değeri pası verdi bir diğerde golü attı.
 Baktığımızda yapılan son transferlerin bu galibiyette imzası olan oyuncular.
Dikkatimi çeken bir nokta ise İlhan hocanın Mithat’ı oyundan alınmasıydı, Mithat orta sahada topla çok oynuyordu, dolayısıyla Shelvey topla fazla bulaşamıyor oyunu yönlendiremiyordu, sanki orayı hoca görüp anında hamleyi yaptı.
 Mithat oyundan aldı, Shelvey onunu görmeye başladı ve öyle bir pas attı  ki, yanı insanın aklından uzun sure çıkmayacak bir pas, ayağının dışıyla top öyle düşürüyor ki top faso alarak rakip defansı şaşırtarak top  Ç.Rizesporlu oyuncunun önüne donuyor yanı mest olduk ,arkadaşından gelen topu durdurmadan böyle pas atmak usta işi..
Geldiğimiz noktaya baktığımızda Ç.Rizespor renga renk ,sahada oynadığı oyunla oyuncularıyla   ışıl ışıl  parıldıyor, alınan oyuncular nokta transferler takıma direk katkı sağlamış durumda  .
 İnanılmaz birlik beraberlik ve bir enerji var istek var bütünlük var paylaşım var mücadele var futbol adına her şey varda var.
Böyle bir Ç.Rizespor takımı bu yaşıma geldim henüz ligin beşinci haftası olsa da Ç.Rizespor ligin üst sıralarında olduğunu hatırlamıyorum belki erken konuşuyoruz ama yanı görünen köyde kılavuz istemez arkadaşlar, takım hocasıyla oyuncularıyla güven veriyor. 
Ç.Rizespor izleyen taraflı tarafsız herkese futbol zevki veriyor, sezonun başında tercih edilen hoca ve geç kalmayı göze alıp transfer yapmak için transfer yapmayan.
 Sabırlı davranan harıl harıl çalışan yönetim ve yetkililer ince eleyip sık dokuyarak hazır ve genç oyuncuları kadroya katmakla önemli işler çıkarmıştır.
 Alınan genç  ve yetenekli  oyuncularla en az 3 yıl sözleşme yaparak Ç.Rizespor takımının üç yılını garanti altına alan imzaların atılması büyük bir iş büyük bir başarı.
Bu şehrin insanlarına yakışan ligde ses getiren takımın geçte olsa oluşturulması tabı şehir adına Ç.Rizespor adına sevindirici, Sivas maçı zor bekleniyor şehirde bir heyecan var anlatılmaz yaşanır.
 


Önceki ve Sonraki Yazılar