Recep KALCIOĞLU

Recep KALCIOĞLU

Ç.Rizespor top oynamaya başladı

Ç.Rizespor oynadığı futbolla son haftalarda kalesine pozisyon dahi vermiyor.

Baktığımızda oyun sistemi olarak Hamza hoca oyunu önde kuruyor kalesinden uzağa oynuyor hücum oyuncularının çokluğunu kaliteli ayakları kullanmayı başladı farklı bir oyun ortaya cıktı ve doğru yolda olduğunun sonucunu en azından kendi evinde almaya başladı.

Deplasmanlarda evinde oynadığı oyun sistemiyle oynamıyor geri yaslanıyor maalesef kaybediyor çünkü Ç.Rizespor takımı oyuncukları geri yaslanıp defans yapmayı beceremiyor, bunun yanında çok kırılgan defansı olduğundan deplasmanda puan alamıyor.

Oysa aynı oyun sistemiyle deplasmanda oynarsa başarılı olabileceğini düşünüyoruz.

Baktığımızda Malatyaspor karşında ilk yarı varlık gösteremeyen Ç.Rizespor Hamza hocanın oyuncu değişikleriyle golü buldu galibiyete ulaştı.

Zor geçeceği beklenen müsabakada rakip Malatyaspor takımının beklendiği gibi Ç.Rizespor takımını zorlayamadı.

Hamza hoca maça son haltaların ideal on biriyle başladı oyunu iyi okudu oyuncu değişikleriyle takınma etki sağladı.

İkinci yarıda Remy’yı oyuna aldı rakip daha da geri gömüldü E.Sabo oyuna gırdı Ç.Rizespor tamamen Malatya kalesine yüklendi Deniz’in oyun girmesi Malatyaspor defansını yormaya başladı.

Yasin, değişikliğini doğru bulmadım çünkü bu değişiklik skoru koruma adına idi Malatya’nın Ç.Rizespor kalesine yüklenmesine sebep oldu, sonrasında Hamza hocanın sahada top tutabilen oyuncusu yoktu bunu fark etti Alper değişikliği ile Hamza hoca dengeyi sağladı sonra Ç.Rizespor takımı tamamen oyunu kontrole aldı.

Baktığımızda Ç.Rizespor top oynamaya başladı dan dun oynayan oyuncu yok ayağa hızlı dikine oyunu Hamza hocayla geliştirildi sahaya sunmaya başladı ve oyun sistemiyle saha kısaltıldı oyun öne doğru oynanıyor ve oyun üstünlüğü ele alınıyor.

Bir başka nokta ise Umar’ın son haftalardaki üst düzey oyunu kırk bin kere maşallah takıma tek başına taşıyor desek yalan olmaz hele bu maç tek başına öne çıkan oyunculardan biri oldu.

Takımdaki bütün oyuncular rahat oynuyor sorumluluk alıyor gol atmak için caba harcıyor mücadele ediyor sahada savaş veriyor ter dokuyor, cunku daha önce terlemeden maç bitiren oyuncular görüyorduk.

Her ne kadar çıplak gözle izleyemesek de Ç.Rizespor top oynamaya başladı hocasıyla birlikte futbolun doğrularını yapmaya başlandı ve neticelerini ard arda alıyor.

Ç.Rizespor takımının aldığı bir kaç maç sonrasında en azından ligin dibinden kurtuldu ilk yarıda alacağı yirmiye yakın puanlarla ikinci yarıda Başkanın yapacağı nokta transferlerle ligin tozunu atacağına inananlardanım.

Geldiğimiz noktada Hamza hocaya da bir parantez açmak isteriz ligi dibinde bulunan takıma hiç korkmadan geldi bıkmadı usanmadı mücadele etti çalıştı çabaladı takımın oyuncuları tel tel dökülürken o oyuncuları ayağa kaldırdı dersine iyi çalışıyor takımı nerden nereye getirdi Hamza hocayı ayakta alkışlıyoruz.

İlk yarı kalan iki maçtan en az dört puan alınırsa daha da iyi olacak şuanda takım iyi yolda deha da iyi olacağına inanlardanım…

Önceki ve Sonraki Yazılar